Spravodajstvo

Skenery odtlačkov prstov v displeji už čoskoro nájdeme aj v lacných smartfónoch

Skenery odtlačkov prstov v displeji by sa mohli dostať aj do kategórie cenovo dostupných smartfónov

Skenery odtlačkov prstov umiestnené v displeji zariadenia sú aktuálne výsadou len drahších zariadení, všetko by sa však mohlo v blízkej budúcnosti zmeniť. Dôvodom prečo tomu tak je to, že snímače odtlačkov prstov v displeji sú aktuálne vhodné len pre OLED displeje. V prípade LCD displejov je účinnosť snímačov výrazne nižšie. Je tomu tak z dôvodu, že profil LCD displeja je hrubší ako v prípade OLED. To má za dôsledok to, že snímače sa nevedie dostať tak dobre k Vášmu prstu, aby ho zosnímali.

Čínska spoločnosť BOE Technology Group ohlásila počas udalosti Display Summit MWC 2019 v Šanghaji, že sa jej podarilo úspešne vyvinúť a implementovať snímač odtlačkov prstov s vysokou účinnosťou v LCD displeji. S výrobou tohto typu displejov so snímačmi odtlačkov prstov chce spoločnosť začať ešte v tomto roku. Spoločnosť aktuálne však nezverejnila ďalšie informácie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Implementácie technológie spoločnosti BOE by tak mohla priniesť skenery odtlačkov prstov implementovaných v displejoch aj v smartfónoch strednej triedy. Dnes ich primárne nájdeme len v tých najdrahších zariadeniach, s výnimkou spoločnosti Xiaomi, ktorá ich implementovala aj do kategórie smartfónov vyššej strednej triedy.

Len pre zaujímavosť, v roku 2018 až 85% celosvetových predajov mobilných zariadení tvorili smartfóny s LCD displejmi. V číslach to predstavuje 1,456 miliardy mobilných telefónov. Na tému upozornil portál digitimes.com.

 

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close