SpravodajstvoTechnológie

Šialený projekt Elona Muska, The Boring Company naberá na obrátkach. Prvý dopravný tunel pod mestom bude mať 3.22 kilometra

Elon Musk, pre mnohých blázon a pre druhých vizionár. Dlhšie sa hovorí o plánoch Elona Muska, ktorý by chcel so svojou ďalšou spoločnosťou realizovať odvážny projekt – tunely určené na prepravu. Na videu nižšie si môžete pozrieť celú víziu ako by to mohlo vyzerať.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=64&v=u5V_VzRrSBI

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako ste mohli vidieť vyššie na videu jedná sa o skutočne odvážny plán spoločnosti The Boring Company, za ktorou stojí Elon Musk. Vyzerá to tak, že prvý tunel by mohol vzniknúť už čoskoro, totiž spoločnosť dostala povolenie na vykopanie testovacieho tunela pod kalifornským mestom Hawthome, priamo pri sídle spoločnosti pričom tunel bude pokračovať pod verejnými cestami.

Zdroj: TheVerge

Prvý tunel by sa mal nachádzať niečo málo pod 13.5 metra pod zemou a mal by byť dlhý až 3.22 kilometrov. Mal by slúžiť na prvotné testovania či je táto myšlienka životaschopná.

Elon Musk prisľúbil, že ak vzniknú problémy pozastaví práce kým nenájdu riešenie

Ako to už býva zvykom tak pri každom projekte nájdeme aj viacero negatívnych postojov, ktoré častokrát sú založené na nevedomosti. V tomto prípade všakjeden s občanov mesta položil otázku, ktorú netreba brať na ľahkú váhu. Otázka sa týkala kolpasu pôdy, ktorý môže nastať aj tu. Elon na to reagoval proti odpoveďou, že ak sa pôda posunie čoby len 1.3 centimetra, tak práce zastavia, kým nenájdu riešenie ako predísť prípadnému zosunu pôdy.

Zdroj: TheVerge

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close