APLIKÁCIE A HRY

Si fanúšikom survival hier? Nová hra SCUM ťa určite nadchne. Vypracuj si svoju postavu, preži všetky nástrahy ostrova a pokús sa o útek

Survival hry už čiastočne vyšli z módy, no stále majú niečo do seba. Vývoj populárnych survival hier zväčša trval naozaj dlho, najlepším príkladom sú hry ako Rust alebo DayZ, ktoré do dnešného dňa nie sú 100 percentne dokončené a stále nie sú vo svojej finálnej podobe. Aj keď ich dobré časy zrejme vypršali, stále si udržiavajú množstvo pozornosti a dostatok hráčov. Väčšinu z nás lákajú hlavne takmer neobmedzené možnosti a stále sledovanie a staranie sa o svoj charakter, poprípade obydlie, ktoré si v hre vybudujete. Pokiaľ aj ty patríš medzi milovníkov takýchto hier, určite pokračuj ďalej v čítaní. Vývojári hry s názvom SCUM posunuli level survival hier na oveľa vyššiu úroveň a jej možnosti a funkcie ťa ohromia.

Hlavná myšlienka hry

Na začiatok si rýchlo predstavme, o čo v tejto hre ide. Princíp je celkom jednoduchý a naozaj oceňujeme vytvorenie akéhosi príbehu, ktorý sa bude odohrávať v multiplayer móde. Hlavná myšlienka je zameraná na opustenie ostrova, na ktorom sa nachádzate ako účastník reality show. Vo vašom krku je umiestnený čip, ktorý Vás neustále sleduje. Vašou úlohou je sa spoločne s ďalšími 64 členmi na ostrove spolupracovať, alebo ostatných pozabíjať a pokračovať v úlohe, ktorá je vašou jedinou prioritou. Nabrať dostatok skúseností, fyzických síl a zručností, vďaka ktorým si ku konci hry dokážete sám vybrať spomínaný čip z krku a následne sa pokúsite o útek z ostrova.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Hra bude dostupná v druhej polovici tohto roku

Hra SCUM sa momentálne nachádza iba v Pre-Alpha štádiu, čiže v takmer prvotnom testovacom štádiu. V hre sa už aj týchto chvíľach nachádza množstvo naozaj výnimočných funkcií, ktoré v žiadnej inej survival hre nenájdeme. Najviac špecifickou vymoženosťou je zrejme celá postava, jej zdravotný stav, životné funkcie a celý metabolizmus charakteru. Už na začiatku hry, po vytvorení charakteru, vás čakajú naozaj náročné úlohy. Vaše fyzické zdravie sa odvíja od zvoleného typu postavy. Pokiaľ si vyberiete veľkého svalnatého chlapa, musíte počítať s väčším množstvom potrebných potravín s vysokým počtom bielkovín a vitamínov. Pokiaľ sa tak nestane, vaša postava časom schudne a stratí potrebnú fyzickú silu. Okrem stravy si takisto musíte sledovať príjem vitamínov. V prípade nedostatkov niektorých vitamínov sa vaša postava môže stretnúť s neľahkými chorobami, hladovkou alebo dokonca vypadaním celého chrupu. Po vypadnutí všetkých zubov si bude musieť každý hráč vynájsť spôsob, akým si celú potravu premení do tekutej potravy, pretože by jeho postava nedokázala klasickú potravu rozkúsať.

Kooperácia s ostatnými hráčmi na ostrove

Každá postava rozvíja svoje schopnosti, či už fyzické alebo iné zručnosti, ktoré sa môžu hodiť v priebehu hry. Pokiaľ sa zameriavate na fyzickú silu a kondíciu, určite odporúčame spojenie sa s hráčom, ktorý sa rozvíja v iných oblastiach, napríklad v oblasti medicíny alebo programovania. Hlavne tieto dve zručnosti sú potrebné na prežitie posledného úkonu, kedy si musíte z krku vybrať spomínaný čip. Postava s bežnými znalosťami by tento úkon určite neprežila.

Podľa dostupných informácií a videí môžeme zhodnotiť, že sa jedná o naozaj prepracovanú a dobre premyslenú hru, ktorá má v jej odvetví obrovský potenciál. Skill systém a sledovanie zdravotného stavu neposkytuje žiadna podobná hra až na tak vysokej úrovni a určite si ju zamiluje množstvo hráčov. Dúfajme, že vývojári túto hru dotiahnu do úspešného konca a neskončí niekde pri prvotnej Alpha verzii.

Zdroj: pcgamer.com, úvodný obrázok (Steam)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close