Šetrite čas a prácu: Pozrite sa na niekoľko trikov, vďaka ktorým sa kopírovanie stane hračkou!

Kopírovanie je funkciou, ktorú má každý Android smartfón. Zároveň je to však funkcia, ktorá je preplnená rôznymi možnosťami. Aké sú to?

Ako využiť kopírovanie na maximum?
Zdroj: Unsplash (Jeswin Thomas), PNGwing, Úprava: Vosveteit.sk

Android smartfóny majú množstvo trikov, vďaka ktorým si môžete výrazne urýchliť prácu. Najviac vychytávok má však funkcia, ktorú prakticky nevidíme.

Nie že by sme ju nepoužívali, no už od dizajnu je navrhnutá tak, aby sa nám veľmi neukazovala na oči. Ak sa však naučíte týchto pár trikov, ušetríte si kopec času. Tou funkciou je Android nástenka alebo inak aj miesto, kde vám smartfón ukladá skopírované veci

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Skopírujte si text z obrázku

Vedeli ste, že môžete pomocou vášho smartfónu skopírovať aj text, ktorý sa nachádza na fotke? Môžete tak spraviť veľmi jednoducho pomocou aplikácie Google fotky.

Google Lens
Google Lens
Developer: Google LLC
Price: Free

Stačí keď si v aplikácii otvoríte fotografiu, z ktorej chcete text skopírovať. Následne stlačte možnosť lens.

Ako využiť kopírovanie na maximum?
Zdroj: Vosveteit.sk

Otvorí sa vám lišta, na ktorej uvidíte možnosť text. Na ňu stačí kliknúť a následne si vybrať možnosť kopírovať. Okrem toho máte aj možnosť vybrať si presne tú časť textu, ktorú potrebujete.

Skopírujte text z reálneho sveta

Kopírovanie textu z fotky vie ušetriť množstvo času, ktorý by ste inak strávili prepisovaním. Vedeli ste ale, že pomocou Google Lens viete získať text aj z reálneho sveta?

Rovnako ako pri kopírovaní z fotografie, aj po otvorení aplikácie Google Lens uvidíte na spodku možnosť text. Kliknite na ňu a fotoaparát namierte na to, čo si chcete skopírovať do smartfónu. Google Lens dokáže rozlíšiť aj písaný text, no v tomto prípade zrejme nebude fungovať na 100%, závisí to však od situácie.

Ako využiť kopírovanie na maximum?
Zdroj: Vosveteit.sk

Nájdite kopírovaný text

Ak ste si nejaký text skopírovali a chcete sa k nemu dostať, najrýchlejšie tak môžete urobiť pomocou klávesnice Gboard. Ak kliknete na akékoľvek textové pole, objaví sa vám klávesnica a uprostred budete mať ikonku tabuľky. Kliknite na ňu a dostanete sa do histórie.

Ako využiť kopírovanie na maximum?
Zdroj: Vosveteit.sk

V tejto histórii sa vám zobrazia nedávne veci, ktoré ste kopírovali. Nemusíte tak zdĺhavo text označovať znova, ale jednoducho si vybrať danú možnosť a kliknúť na ňu.

Ako využiť kopírovanie na maximum?
Zdroj: Vosveteit.sk

Uložte si kopírované súbory

V rámci klávesnice Gboard si môžete ľahko uložiť súbory alebo text, ktorý často kopírujete. Rovnako ako v predchádzajúcom tipe, aj tu si otvorte históriu kopírovania. Následne podržte prst na nedávno skopírovanej veci a pripnite si ju.

Ako využiť kopírovanie na maximum?
Zdroj: Vosveteit.sk

Odteraz budete mať k danej veci prístup kedykoľvek. Stačí si otvoriť klávesnicu, ísť na nástenku a tam ju uvidíte.

Kopírujte obrázky

S funkciou kopírovania nemusíte kopírovať len text. Kliknite na akýkoľvek obrázok a vyberte si možnosť kopírovať. Odteraz ho máte uložený v klávesnici Gboard rovnako ako akýkoľvek text. Rovnako si ho viete aj pripnúť na nástenku a používať neskôr.

Keď chcete obrázok niekomu poslať, jednoducho podržte prst na textovom poli a vyberte si možnosť vložiť.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre