ANDROIDNávody

TOP tipy na predĺženie výdrže na jedno nabitie vášho Android smartfónu

Výdrž batérie je jedným z hlavných parametrov, na ktorý sa pri smartfóne pozeráme. Týmito jednoduchými trikmi si ju predĺžite.

Dnešné smartfóny sú schopné vykonávať mnoho úloh, medzi ktorými vedia veľmi rýchlo prepínať. Čím zložitejšie ale úkony sú, tým viac si ukrajujú z batérie, ktorá následne vydrží kratšie a musíme tak častejšie nabíjať. A nabíjanie nemá rád nikto. Preto si dnes ukážeme triky na to, ako trochu pošetriť batériu, ktorá sa vám za to odvďačí predĺženou výdržou. Na informáciu upozornil web makeu seof.com.

Režim šetrenia batérie

Podobne ako v prípade notebooku, aj v smartfóne si viete prepnúť režimy výkonu. Prepnutím na režim šetrenie batérie viete pridať pár minút až hodín používania navyše. Výkon bude samozrejme mierne obmedzený, no ak nehráte hry, tak nejde o nič zásadné. Niektorí výrobcovia dokonca ponúkajú aj ultra šetriaci režim, ktorý ale už výrazne obmedzí funkcie smartfónu. Tento režim teda používajte iba v krajných prípadoch. Oba režimy nájdete v nastaveniach batérie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
ultra šetrenie batérie Xiaomi
Zdroj: Vosveteit.sk

Vypnutie určovania polohy

Isté funkcionality majú systémy predvolene zapnuté. Ide napríklad aj o určovanie polohy. Dnes aplikácie vyžadujú určovanie polohy iba počas ich používania. Preto nie je potrebné mať túto funkcionalitu zapnutú neustále. Určovanie polohy viete vypnúť v nastaveniach, no taktiež aj z notifikačnej lišty, podobne, ako zapínate napríklad Wi-Fi.

Prepnutie na tmavý režim

Táto rada sa skôr týka používateľov s obrazovkou, ktorá využíva technológiu AMOLED. Táto technológia vie totiž využiť zobrazovanie tmavých pixelov tak, že ich kompletne vypne. Tým sa samozrejme šetrí energia. Mnoho aplikácií je dnes už na tmavý režim optimalizovaných, preto vie byť celková úspora energia pomerne slušná. Tmavý režim opäť zapnete v nastaveniach, prípadne z notifikačnej lišty. Len pre zaujímavosť, prostredníctvom tohto nastavenia viete ušetriť do 6 až 8 percent batérie.

Tmavy rezim Facebook
Zdroj: Vosveteit.sk

Kontrola spotreby energie

V nastaveniach batérie vám systém ukáže taktiež to, ktoré aplikácie spotrebovávajú najviac energie. Niektoré z nich pomerne často bežia aj na pozadí, čím taktiež ukrajujú z batérie. Preto viete prejsť aj do zoznamu aplikácií, kde otvoríte nastavenia danej aplikácie. Následne v sekcii batéria iba obmedzíte, prípadne zakážete jej chod na pozadí. Isté funkcionality ako napríklad zobrazovanie upozornení sa tým ale vedia vypnúť.

spotreba batérie xiaomi
Zdroj: vosveteit.sk

Vypnutie hlasového asistenta Google

Aplikáciu Google asistenta netreba hneď vymazať, ona totiž funguje podobne, ako iné aplikácie. vypnúť ale viete jednu z jej funkcionalít. Skratkou Hey Google viete otvoriť daného asistenta. Ten ale musí mať neustále zapnutý mikrofón preto, aby vedel rozpoznať, kedy frázu poviete. V nastaveniach asistenta Google preto vypnite spustenie pomocou Hey Google.

Prechod na lite verzie aplikácií

Mnoho aplikácií typu Facebook, či Messenger ponúka aj ich lite verziu. Tá nielenže ušetrí kopec miesta, ale taktiež nie je tak náročná na systém. To samozrejme vyústi v nižšiu spotrebu energie. Určite sa preto porozhliadnite po Obchode Play a nájdite lite verzie aplikácií, ktoré používate.

Vypnutie automatickej synchronizácie

Synchronizácia údajov je mimoriadne užitočná a pri takých fotografiách vie v prípade znefunkčnenia smartfónu zachrániť mnoho spomienok. Takáto synchronizácia je ale náročná na batériu. Aj preto určite zvážte vypnutie automatickej synchronizácie pre jednotlivé aplikácie.

Pre šetrenie batérie nemusíte využívať všetky tipy naraz. Je dôležité ich prispôsobiť tak, aby vás príliš neobmedzovali pri používaní vášho smartfónu. Niektoré z nich sú totiž oveľa viac agresívnejšie, než tie iné. Pevne ale veríme, že vám pomôžu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close