APLIKÁCIE A HRYNávody

Ako si môžete v aplikácii Správy od Google zapnúť ochranu pred spamovými SMS a prečo by ste tak hneď mali spraviť?!

Aplikácia Správy od spoločnosti Google schováva v sebe funkciu, prostredníctvom ktorej môžete odfiltrovať spamové správy. Takto ju zapnete!

Posledné týždne spolu so sebou priniesli i zvýšenú aktivitu rôznych útočníkov, ktorí sa snažia využiť našu chvíľkovú nepozornosť, aby sa obohatili na náš úkor. Dobrým príklad sú správy, a to ako e-mailové, tak i SMS, ktoré sa tvária ako Slovenskej pošty a pýtajú od ľudí peniaze za doručenie balíka. V skutočnosti ide ale o podvod a nie sú od Slovenskej pošty, ale od neznámeho odosielateľa. Jedným z dôvodov prečo sa tak deje je, že v priebehu posledných rokov sme sa naučili viac nakupovať online, čo chcú podvodníci využiť vo svoj prospech. Mnohým z nás sa preto môže ľahko stať, že v zhone jednoducho zaplatíme, hoci ide o podvodnú stránku.

Tento typ útokov sa volá Phishing a vo všeobecnosti je nasmerovaný na veľké množstvo používateľov pričom útočník čaká, kto sa chytí. Nehovor viac o tom, že dlho bol tento typ útoku typickým najmä pre e-maily, dnes to už tak nie je. Stále častejším je i v prípade SMS. Je ale možné brániť sa proti tomuto typu útoku?

Takto môžete odfiltrovať spamové SMS správy

Hoci vám nevieme ponúknuť všeliek, prostredníctvom ktorého sa vyhnete všetkým spamovým správam, ale vieme vám ukázať, ako môžete veľkú časť týchto správ odfiltrovať prostredníctvom aplikácie Správy od spoločnosti Google. Zapnutie funkcie je vskutku jednoduché a nezaberie vám veľa času. Určite preto túto funkciu neprehliadajte, môže vám dopomôcť k tomu, aby ste sa v budúcnosti nestali obeťou útoku.

Správy
Správy
Developer: Google LLC
Price: Free

Otvorte si aplikáciu Správy a kliknite na možnosť troch bodiek vo vrchnej časti obrazovky a následne si otvorte nastavenia aplikácie.

Následne, ako môžete vidieť na prvej snímke nižšie, tak uvidíte v ponuke Ochrana pred spamom. Túto ponuku otvorte a zapnite funkciu ochrany pred spamom.

Ako funguje ochrana pred spamom?

Google hovorí, že nijakým spôsobom nečíta obsah správ alebo niečo podobné. Aplikácia sa vo všeobecnosti snaží odchytiť tento typ správ a uložiť ho do priečku so spamom. Funkcia funguje na tom princípe, že aplikácia využíva technológiu strojového učenia, aby dokázala identifikovať známe vzorce, ktoré sú charakteristické preto tento typ správ. Následne, ak takáto správa je zachytená, tak vás na to aplikácia upozorní. Rovnako treba dodať, že ku analýze správ nedochádza mimo vášho zariadenia, ale priamo v telefóne bez toho, aby zariadenie odosielalo nejaké údaje na server tretej strany. Funkcia funguje aj v prípade, ak nie ste pripojený k internetu.

Google rovnako hovorí, že k lepšej identifikácii spamových správa môžete dopomôcť i vy a to prostredníctvom nahlasovania tohto typu správ prostredníctvom funkcie ich nahlásenia. V tomto prípade spoločnosti Google sprístupníte 10 posledných správ od daného kontaktu, ktoré podrobí analýze s cieľom, aby mohol zdokonaľovať strojové učenie slúžiace na identifikáciu spamu.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close