Všimli ste si vo vašom smartfóne niektorý z týchto znakov? Možno je čas na kúpu nového!
Ak sa vo vašom smartfóne vyskytne niektorý z týchto problémov, možno by ste mali spozornieť. Blíži sa totiž čas jeho výmeny za nový model.
Výmena smartfónu za nový nemusí byť úplne príjemnou záležitosťou. Nové zariadenie nás totiž stojí peniaze, no aj čas pri jeho nastavovaní a prenášaní súborov zo starého smartfónu. Preto sa vo väčšine prípadov snažíme kúpe nového smartfónu vyhnúť, no niekedy už to nie je možné. Značiť nám to môže niekoľko znakov, ktoré nás nabádajú ku kúpe nového zariadenia. Ak ste si teda vo svojom smartfóne všimli niektorý z týchto znakov, na ktoré sa teraz pozrieme, pravdepodobne by ste už nad jeho výmenou mali pomaly premýšľať. Zhrnutie týchto znakov nám priniesol portál xiaomiadictos.com a my sa na ne teraz pozrieme spoločne.
Prvým znakom vo vašom smartfóne býva väčšinou batéria
Priemerný smartfón vydrží približne 2 až 3 roky bežného používania. Počas tejto doby sa postupne opotrebovávajú rôzne súčiastky, pričom prvou z nich býva zvyčajne batéria. Nový smartfón by nám mal vydržať približne jeden deň na jedno nabitie. Je však úplne v poriadku, ak ho počas dňa nabijeme viac ako raz, ak ho využívame o niečo intenzívnejšie. Akonáhle sa však v našom smartfóne vyskytne problém rýchlejšieho vybíjania, pravdepodobne je to už znak blížiacej sa výmeny. Nie je v poriadku nabíjať svoj smartfón 3 a viackrát denne a ak ho musíme nabíjať takto často, pravdepodobne by sme sa mali obzrieť po novom zariadení, či zvážiť výmenu batérie. Tá sa však po niekoľkých rokov od vydania smartfónu nemusí vyplatiť.
TIP Redakcie: Skúste sa pred výmenou batérie ešte pozrieť na to, či nejaká aplikácie nespotrebováva príliš veľa energie.
Kvalita hovorov klesá
Postupom času neodchádza v našom smartfóne len batéria, ale aj ďalšie súčiastky. Jednou z nich môže byť aj mikrofón nášho telefónu, pričom pri hovore nás môže byť slabšie počuť. Rovnakým príkladom môžu byť aj reproduktory, ktoré sa postupom času zanesú neporiadkom a môže prísť k tomu, že budeme slabšie druhú stranu počuť my. A aj keď sa reproduktory dajú vyčistiť, v niektorých prípadoch môžu byť tak zle dostupné, že sa nám po rokoch využívania smartfónu vyplatí skôr siahnuť po novom kuse.
Znakom pre výmenu smartfónu môže byť aj displej
Práve s displejom v našom smartfóne prichádzame do kontaktu najčastejšie. Akonáhle sa stane, že začne strácať na jase a začne byť mierne zatmavený, všimneme si, že v našom zariadení nie je niečo v poriadku. Rovnako sa môže stať, že začneme evidovať aj tzv. ghost touch, teda akýsi neviditeľný dotyk, ktorý sme však nespravili. Akonáhle začneme niečo podobné evidovať, mali by sme popremýšľať o výmene. Tieto problémy môžu v telefóne vzniknúť pôsobením času, no urýchľuje ich napríklad prehrievanie zariadenia. Preto by sme sa extrémnym teplotám mali vyhýbať, ak svoj smartfón nechceme vymieňať predčasne.
Nemôžete presunúť svoje súbory? Váš smartfón vám môže niečo naznačovať
Interné úložisko smartfónu sa tiež postupom času opotrebováva. Akonáhle nemôžete presúvať svoje súbory v smartfóne alebo máte iný problém s úložiskom, pravdepodobne by ste mali popremýšľať nad výberom iného zariadenia. Dnešné telefóny by mali byť dobre optimalizované na to, aby vydržali aspoň 3 až 5 rokov. Rôzne faktory však môžu tento čas skrátiť, a tak sa môžeme dostať do bodu, kedy budeme musieť smartfón vymeniť predčasne. Jedným z týchto dôvodov vie byť teda aj úložisko.
Neprehliadni
Neregistrujete v smartfóne aktualizácie? Dopláca na to vaša bezpečnosť
Ak vám neprichádzajú pravidelne aktualizácie, pravdepodobne už vášmu zariadeniu skončila systémová podpora. Aktualizácie by sme mali u novších modelov registrovať aspoň každé 3 mesiace. U starších smartfónov to môže byť pokojne aj raz za pol roka. Dlhšie ako pol roka bez bezpečnostnej aktualizácie by sme však nemali ostávať. Klesá nám úroveň zabezpečenia našich údajov a náš telefón môže byť náchylný na rôzne kybernetické hrozby. Preto by sme si mali dať pozor aj na častejšie prichádzanie aktualizácií.
Registrujete vo svojom zariadení niektorý z týchto problémov? Alebo je u vás všetko v poriadku? Podeľte sa s nami v komentároch!
Komentáre