Ako použiť Google Lens ako prekladač viet?

Aplikácia Google Lens, ktorá obsahuje umelú inteligenciu, vám vie pomôcť aj so živým prekladom viet nielen v cudzine.

prekladac viet
Zdroj: Vosveteit.sk

Koľko jazykov vieš, toľkokrát si človekom. Známa to veta, ktorá je ale trochu oslabená dostupnosťou moderných technológií. Vo vreckách totiž nosíme zariadenia, ktoré nám vedia byť mimoriadne nápomocné aj v situácii, kedy čelíme cudziemu jazyku. Nehovoríme tu ale iba o klasickom manuálnom preklade slov, prípadne o slovníku. Umelá inteligencia toho dokáže oveľa viac.

Umelá inteligencia v aplikácii Google Lens

Aplikácia Google Lens v sebe skrýva umelú inteligenciu, ktorá nám vie byť nápomocná pri rôznych situáciách. Z nasnímanej fotografie vie zistiť mnoho informácií, ako napríklad cenu produktu, ktorý vidíte, alebo za vás vie vyrátať matematickú rovnicu, s ktorou si neviete rady. Jednou z funkcionalít je aj živý preklad, kedy za vás aplikácia preloží text, ktorý vidíte. Mimoriadne užitočná funkcionalita napríklad v cudzine.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Pre prekladanie textu pomocou fotoaparátu otvorte aplikáciu Lens. V nej si viete vybrať už odfotenú fotografiu z vašej galérie, no taktiež si viete kliknúť na možnosť Vyhľadávajte fotoaparátom. Výberom tejto možnosti sa sám otvorí zadná kamera, no po okrajoch uvidíte množstvo funkcionalít. Pre zapnutie prekladu sa ale v spodnom menu prekliknite do sekcie Preklad.

google lens preklad 1
Zdroj: vosveteit.sk

Následne ani nemusíte vyberať jazyk, z ktorého chcete prekladať. V hornej časti stačí iba nastaviť jazyk, do ktorého chcete text preložiť, no pre presnejší a rýchlejší preklad odporúčame vybrať aj jazyk, z ktorého sa prekladá.

Malý tip: Pred odchodom na dovolenku vám odporúčame si vopred stiahnuť jazyk, ktorý sa používa v danej krajine. Pripojenie na internet totiž nemusí byť stabilné, prípadne môže byť veľmi drahé a vy tak viete ušetriť množstvo peňazí iba stiahnutím súboru vopred. Ich veľkosť závisí od jazyka, no väčšinou sa pohybuje v niekoľkých MB. Pre stiahnutie jazyka iba kliknite na výber jazyka a následne na malú ikonu stiahnutia, ktorá sa nachádza napravo od daného jazyka.

google lens jazyk
Zdroj: vosveteit.sk

Odfotením viete zastabilizovať danú fotografiu a v pokoji si prečítať preklad daného textu. Tu ale možnosti zďaleka nekončia. Daný text si totiž viete aj označiť a prípadne kopírovať, ak ho potrebujete v inej aplikácií. Priamo z Google Lens si viete označený výraz napríklad aj vyhľadať. Preto sa určite porozhliadnite v spodnej časti aplikácie po stlačení spúšte prekladača.

google lens preklad 2
Zdroj: vosveteit.sk

Vylepšený Google Prekladač

Podobnú funkcionalitu ste mohli zachytiť aj v aplikácii Google Prekladač, no v nej si text môžete čisto iba preložiť. Preto ak potrebujete s preloženým textom pracovať ďalej, tak odporúčame využiť práve Google Lens.

Google má vo svojom repertoári množstvo funkcionalít a aplikácií, ktoré nám vedia uľahčiť život. Tomu, ako z nich vyťažiť maximum sme sa venovali v tomto článku.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre