Google radí, ako môžete z ich aplikácie vyťažiť maximum. Tieto triky pozná len málokto. Poznáte ich?!

Aplikácia Google vo vašom smartfóne už zďaleka nie je iba na vyhľadávanie výrazov. Vie byť totiž váš plnohodnotný asistent.

spolocnost Google_vyhladavac google
Zdroj: unsplash.com (Arkan Perdana)

Technológia doslova každým dňom napreduje míľovými krokmi, čo ovplyvňuje mnohé oblasti. Perfektným príkladom je napríklad Google, ktorý už dávno neslúži iba na klasické vyhľadávanie výrazov. Vyhľadávať viete takmer všetko, na čo sa pozriete.

Vyhľadávanie posunuté na vyššiu úroveň

Prítomnosť fotoaparátov v smartfónoch umožňuje zaznamenať čokoľvek, na čo sa aktuálne pozeráme. A umelá inteligencia od Googlu to využíva naplno. Preto viete pomocou Google Lens vyhľadať veci priamo z obrázkov. Pre otvorenie Google Lens otvorte svoju Google aplikáciu, kde vo vyhľadávacom poli kliknite na ikonu fotoaparátu. Následne si viete vybrať ľubovoľnú fotku z galérie, prípadne si viete vybrať možnosť Vyhľadávajte fotoaparátom.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
google vyhľadávanie fotoaparátom 1
Zdroj: vosveteit.sk

Fotoaparát nasníma rôzne objekty, ktoré sa na fotografii nachádzajú a následne podľa toho vyhľadaná napríklad obchody, kde danú vec viete kúpiť.

google vyhľadávanie fotoaparátom
Zdroj: vosveteit.sk

Užitočné vie byť napríklad aj vyhľadávanie hlasom, a to nie iba v prípadoch, kedy sa vám hľadaný výraz nechce písať. Google vie taktiež rozpoznať pesničku, ktorá hrá v okolí, prípadne viete napodobniť melódiu, ktorá vám celý deň hrá v hlave. Algoritmy Googlu sa posnažia o čo najlepší výsledok. Pre túto možnosť ale kliknite na tlačidlo Hľadať skladbu, ktoré sa zjaví po otvorení hlasového vyhľadávania. Ikonu vyhľadávania hlasom nájdete hneď vedľa ikony fotoaparátu.

google hľadať skladbu
Zdroj: vosveteit.sk

Využitie asistenta

Vyhľadávanie hlasom ale nie je iba o vyhľadávaní. Je v ňom zabudovaný hlasový asistent Google, ktorý vám vie pomôcť s rôznymi úlohami, ako napríklad zapísanie pripomienky do kalendára, či zavolanie istej osobe.

Napísali ste si poznámky v zošite, no chceli by ste si ich prečítať na počítači? Žiaden problém. Pomocou Google Lens viete načítať text, ktorý ste písali. Umelá inteligencia text rozpozná a následne viete z daného textu napríklad vyhľadať alebo preložiť istú frázu, či ho celý prekopírovať do počítačovej podoby. Možností je skutočne veľa. Pri vyhľadávaní fotoaparátom sa preto v dolnom menu prepnite na možnosť Text.

google kopírovanie textu
Zdroj: vosveteit.sk

Google vám vie napríklad aj pomôcť pri počítaní príkladu, ktorý za vás zadá do kalkulačky a vypíše výsledok. Prípadne sa v spodnom menu prekliknite do sekcie Domáce úlohy, kde si danú rovnicu viete upraviť, alebo si o nej niečo nájsť na internete.

google rovnica
Zdroj: vosveteit.sk

Preto sa určite nebojte vyskúšať vašu Google aplikáciu. Mnoho vecí v nej funguje plne intuitívne. Využite to preto naplno.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre