Šetrite batériu vášho Xiaomi ešte viac a aktivujte si slnečný režim, pozrite sa, ako na to!

Slnečný režim dokáže šetriť batériu vášho Xiaomi viac, ako automatický jas. Ako túto funkciu vo vašom smartfóne aktivovať?

Centrum ovládania Xiaomi
Zdroj: YouTube.com (Digital Sphere)

Teplé a slnečné dni nás poslednou dobou viac vytiahli von a my si užívame zaslúženého letného odpočinku. Takéto teplo však dáva zabrať našim smartfónom, ktoré pri zvýšenej teplote okolia trpia a batérie sa viac zahrievajú. Práve toto spôsobuje, že sa nám naši „technologickí priatelia“ vybíjajú oveľa rýchlejšie, ako by sme očakávali, a tak hľadáme spôsoby, ako batériu šetriť čo najviac. Našťastie na toto myslel i čínsky gigant, akým je Xiaomi. Vo svojej nadstavbe MIUI priniesol tzv. slnečný režim, ktorý nám pomôže šetriť batériu v zvýšenej miere. Ako ho aktivovať? Pozriete sa na to s nami!

Čo je to slnečný režim?

Slnečný režim vo vašom Xiaomi prináša možnosť šetrenia batérie vďaka úprave jasu. Nejde však o automatický jas, ktorý dokáže byť v určitých chvíľach pekne otravný. I keď sa automatický jas odporúča mať aktivovaný pre nižšiu spotrebu batérie, náš režim ho plne nahradí a dokáže batériu šetriť ešte viac.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Slnečný režim však nejde mať aktivovaný súčasne s automatickým jasom. Tento režim prispôsobí jas obrazovky automaticky vďaka snímaniu okolitého svetla a oceníte ho najmä pri letných vychádzkach. Rovnako ako pri automatickom jase sa vám nestane, že by ste v exteriéri nevideli riadne na svoj smartfón. Ide však o pokročilejšiu metódu úspory energie vášho smartfónu.

Ako ho aktivovať?

Slnečný režim sa nachádza v nastaveniach vášho smartfónu, no málokto do takýchto miest nastavení naozaj zájde. Mohlo sa teda jednoducho stať, že ste tohto pomocníka vo vašom smartfóne jednoducho prehliadli, pozrime sa teda, kde ho môžete vo svojom smartfóne nájsť.

  • Otvorte aplikáciu Nastavenia
  • Vyberte možnosť Obrazovka
  • Zvoľte možnosť Úroveň jasu
  • Aktivujte Slnečný režim

Veríme, že sa vám všaka tomuto režimu bude váš smartfón využívať ešte lepšie a zmenu výdrže batérie pocítite i na vlastnej koži. Skúsite tento režim aktivovať i vo vašom smartfóne? A vedeli ste o ňom i predtým? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre