Séria Redmi Note 11 bude opäť veľkým chaosom: Toľkoto smartfónov má prísť na globálny trh!

V sérii Redmi Note 11 uvidíme 8 modelov z radov Redmi i Poco. Prichystajte sa na predstavenie, čaká nás opäť jeden veľký chaos.

Redmi Note 11 Pro +
Zdroj: YouTube (Greating15)

Od predstavenia smartfónov z radu Redmi Note 10 ubehol už takmer rok. Populárna desiata generácia smartfónov priniesla zmenu vo vnímaní lacnejších smartfónov zo strednej triedy, nakoľko do modelov s nízkou cenou priniesla 120Hz AMOLED displej, 108mpx kameru či 5020mAh batériu. Smartfóny z tejto série boli naozaj lákadlom pre mnohých fanúšikov spoločnosti a veľká časť z nich neodolala a svoj smartfón z radu Redmi Note 10 si kúpila. Xiaomi však neostalo len u štyroch modelov, ktoré nám predstavilo ešte v marci minulého roka. Počas roka nám spoločnosť predstavila viacero smartfónov, ktoré sa do série pridali ešte neskôr. V označovaní smartfónov však nastal chaos, ktorý zrejme bude pokračovať i tento rok v sérii Redmi Note 11. Upozorňuje na to známa komunita Xiaomiui, ktorá úzko spolupracuje so spoločnosťou.

Rodinka smartfónov z radu Redmi Note 11 bude rozsiahla

Smartfóny z radu Redmi Note prinášajú inovácie za nízku cenu. Spoločnosť si túto politiku drží u tohto modelového radu už roky a inak tomu nebude ani tento rok. Časy, kedy sme však v sérii videli maximálne dva smartfóny za rok, sú už preč. Namiesto toho sa čínsky gigant snaží do série zaradiť i úplne lacné smartfóny, ktoré by sme predtým zaradili do série Redmi miesto Redmi Note. Rovnako v sérii vidíme ako 4G, tak i 5G modely, aby spoločnosť vyhovela naozaj každému. A ako sme si mohli všimnúť minulý rok, Xiaomi do tejto série prelína i smartfóny z radov Poco, ktoré bývajú len prezlečenými smartfónmi z radov Redmi Note.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Čo nás však môže prekvapiť, že táto séria bude pozostávať až z ôsmych modelov. Z týchto modelov zatiaľ poznáme len jeden, a tým je čínsky Redmi Note 11 Pro+. Tento model by sa mal objaviť i na našom trhu bez zmeny výbavy. Čipsetu od spoločnosti Qualcomm sa tak nakoniec u tohto modelu nedočkáme. Modelov však bude omnoho viac a nižšie sa môžete pozrieť na kompletný zoznam smartfónov, ktoré budú určené pre náš trh.

  • Redmi Note 11
  • Redmi Note 11S
  • Poco M4
  • Redmi Note 11 Pro 4G
  • Redmi Note 11 Pro 5G
  • Poco X4 NFC
  • Redmi Note 11 Pro+ 5G
  • Poco M4 Pro 5G

Dočkáme sa i Snapdragonu

Jedenásta generácia smartfónov z radu Redmi Note sa dočkala svojej čínskej premiéry už pred niekoľkými mesiacmi. Modely priniesli skvelé špecifikácie, no predsa len nám v smartfónoch niečo chýbalo. Spoločnosť Redmi sa totiž sústredila na nasadenie čipsetov od spoločnosti MediaTek, čím si nezískala úplne najlepšie ohlasy. Tieto čipsety nie sú populárne práve pre nemožnosť inštalácie populárnej Xiaomi.eu ROM či nižší výkon. Xiaomi však myslelo i na fanúšikov čipsetov od spoločnosti Qualcomm. Niektoré z vyššie spomenutých modelov totiž získajú i tieto čipsety.

Pôjde konkrétne o modely Redmi Note 11 Pro 5G, resp. jeho prezlečenú verziu v podobe Poco X4 (NFC). Ďalej Snapdragony uvidíme i u modelu Redmi Note 11, v tomto prípade pôjde zrejme o čipset Snapdragon 480+. Ak by sa vám však zdalo chaosu málo, Xiaomi už pripravuje i čínske, indické či japonské verzie modelov, ktoré taktiež miešajú názvy. V tomto prípade vám teda radšej odporúčame si poriadne naštudovať názvy modelov alebo nakupovať smartfóny u nás. Pri nákupe smartfónu z Číny by sa totiž jednoducho mohlo stať, že by ste si model zamenili.

Čo poviete na novú rodinku smartfónov z radu Redmi Note? Dokážete sa v týchto názvoch ešte vyznať? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre