Séria Redmi Note 11 bude jasným pokrokom oproti predchádzajúcej generácii: Pozrite sa prečo

Séria Redmi Note 11 prinesie prémiovú výbavu i medzi lacnejšie modely. 108mpx snímač kamery tak uvidíme i v lacnejšom smartfóne.

Redmi Note 11 Pro_plagat
Via xiaomiadictos.com

Len pred pár týždňami by nikto z nás nepovedal, že Xiaomi sa tento rok rozhodne predstaviť hneď dve generácie smartfónov z radu Redmi Note. Séria Redmi Note 10 však bola predstavená začiatkom tohto roka a ide o jednu z najúspešnejších sérii spoločnosti vôbec. Za úspechom stojí výbava, ktorú spoločnosť jasne vylepšila a v dostupnej cene nám hneď vedela ponúknuť 120Hz AMOLED displej, 108mpx kameru či prémiový dizajn. To všetko sa však týka len Pro verzie smartfónu. Xiaomi ale teraz plánuje zájsť ešte ďalej a posunúť to celé na ďalšiu úroveň. Podľa portálu Xiaomiadictos.com séria Redmi Note 11 totiž prinesie prémiovú výbavu i medzi lacnejšie modely.

108mpx kamera pre strednú triedu

Keď si spomenieme na poslednú generáciu modelov, Redmi Note 10 Pro síce získal 108mpx hlavný snímač kamery, jeho „odľahčená“ verzia s označením Redmi Note 10S však „len“ 64mpx snímač. Xiaomi však ide posunúť hranice mobilnej fotografie trochu ďalej. Séria Redmi Note 11 totiž získa 108mpx hlavný snímač hneď pre dva modely. Nie je však vylúčené, že by ho získali všetky tri zariadenia.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Samozrejmosťou pre Xiaomi snáď už je 108mpx snímač kamery pre Redmi Note 11 Pro+, ktorý bude nástupcom legendárneho Redmi Note 10 Pro. Rovnaký snímač však získa i Redmi Note 11 Pro, ktorý u nás zrejme bude označený ako Redmi Note 11S. Nezabudnime však, že tento snímač má byť podobný, ako sme mohli vidieť u vlajkového Mi 11. Dosiahneme tak detailnejšie snímky a lepšiu optimalizáciu digitálneho zoomu.

Redmi Note 11 už pomaly mieri do predpredaja, čo modely ponúkajú?

Čínske eshopy sa už v dnešných dňoch pripravujú na dodávky prvých zariadení, ktoré budú môcť neskôr dodať k prvým zákazníkom. V Číne si tak už v súčasnosti môžete modely Redmi Note 11 Pro a Pro+ predobjednať takým spôsobom, že za ne zložíte kauciu a neskôr zvyšok doplatíte. Vyzerá to teda tak, že sa modely budú dať kúpiť už čoskoro a podľa zatiaľ dostupných informácií sa ani nestane, že by ich bol nedostatok.

Redmi Note 11 predstavenie plagát
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Dôvodom sú najmä zvolené čipsety od spoločnosti MediaTek, ktorá stále dokáže dodávať dostatok súčiastok pre svojich odberateľov. Xiaomi tak navyše môže svojim fanúšikom dopriať nižšiu cenu zariadení, na ktoré sa všetci tešíme. Potvrdené vlastnosti modelov sú napríklad 120W nabíjanie, najnovšia technológia WiFi 6 či Bluetooth 5.2. Kontroverznou témou sú však spomínané čipsety. Základný model prinesie čipset MediaTek Dimensity 810, Redmi Note 11 Pro zasa Dimensity 920 a posledný model z trojice vrcholný Dimensity 1200. Výkonu sa teda vo vyššej strednej triede obávať nemusíme. Nie každému sú však čipsety z radov MediaTek po chuti a aj my by sme možno radi videli nejaký ten Snapdragon.

Čo poviete, láka vás takáto výbava zariadení od Xiaomi? A kúpili by ste si niektorý model? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre