Satya verí, že svet nikdy nepotreboval „Windows Phone“ v telefónom biznise. To však neznamená, že Microsoft by nemal investovať do smartfónov

Ešte v roku 2016 súčasný výkonný riaditeľ spoločnosti Microsoft, Satya Nadella oznámil, že pripravuje bibliografickú knižku, ktorá sa mala týkať hlavne jeho života v Indii a práce v Microsofte.

Pre nás, fanúšikov Windows platformy je samozrejme oveľa zaujímavejšia práve tá druhá časť venujúca sa spoločnosti Microsoft. V nej sa môžete dočítať viacero zaujímavosti zo zákulisia firmy, ako aj variability názorov na jednotlivé strategické rozhodnutia. Jedno z takýto rozhodnutí bola aj kúpa Nokie, jedného z najväčší výrobcov smartfónov a hlúpych telefónov, kde dokonca dominoval trhu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Satya sa na margo tejto akvizície vyjadril viackrát a poznamenal, že podľa neho Windows Phone nemal čo robiť v biznise operačných systémov pre smartfóny, Android a iOS boli všetko čo bolo na tú dobu potrebné. Potom, ako kormidlo spoločnosti prebral, tak toto jeho zmýšľanie skutočne nabralo na obrátkach, pomaly, ale isto zabíja(l) súčasnú mobilnú platformu.

“Hlasoval som proti. Nechápal som prečo by svet v smartfónoch potreboval tretí ekosystém, iba ak by sme zmenili pravidlá hry… No bolo už príliš neskoro získať zázemie, ktoré sme stratili. Naháňali sme zadné svetlá našej konkurencie.“

Ďalej niekoľkokrát spomínal aj to, že Windows Phone vždy hral na trhu tretie „husle“ čo je určite pravda, ale hrať tretie husle s viac ako 20% podielom kedy Microsoft patril medzi kľúčových hráčov je predsa niečo iné, ako v súčasnosti bojovať s menej ako 1% podielom na trhu.

Ballmer však mal toho času úplne inú víziu, ba bál sa, že Nokia by opustila výrobu smartfónov s operačným systémom Windows Phone, čo bol aj jeden z hlavných dôvodov akvizície tejto spoločnosti. Microsoft tento „pokus“ o ovládnutie trhu so smartfónmi stál 8 miliárd dolárov.

Na druhej strane Satya nehádže palicu do žita nad smartfónmi. Ako ďalej píše, Microsoft by sa mal venovať chytrým telefónom, ale za podmienky že prinesie skutočne niečo unikátne. Viacerí z nás určite teraz myslia na známy a stále oficiálne nepredstavený Surface Phone, o ktorom sa hovorí, že na trh by mohol prísť aj spolu s novým operačným sytémom Andromeda a to už v priebehu budúceho roku. V každom prípade uvidíme čo sa bude diaŤ s mobilnou platformou Microsoftu a pevne veríme v lepšie zajtrajšky.

Zdroj: Windowslatest.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre