Satya Nadella: “Viac sa zameriame na telefóny, ale nebudú vyzerať ako tie súčasné“

V posledných dňoch sme vám priniesli priam katastrofické predpovede pre Windows smartfóny, ale nakoniec to môže všetko vyzerať úplne inak ako sa na prvý pohľad zdá.

Microsoft v poslednej dobe hoci skôr preskočil do módu „údržby“ čo sa týka mobilnej platformy, tak nemusí tomu byť aj v budúcnosti tak. Mnohí Windows fanúšikovia určite zaznamenali, že nové funkcionality na mobilnú platformu pribúdajú výrazne pomalšie ako tie na PC, príkladom môže byť napríklad Windows 10 Creators aktualizácia, ktorá viac menej na smartfóny priniesla vylepšenia hlavne „len“ na pozadí systému, ktoré bežný používateľ nevidí. Na druhej strane treba dodať, že spoločnosť prisľúbila nové funkcionality v Redstone 3 aktualizácii, ktorá by mala prísť ešte v priebehu tohto roka, čo je možno aj dobre, a vďaka tomu sa Microsoft možno vyhne podobným problémom ako keď vypustil „nedoladenú“ Windows 10-tku.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V každom prípade, CEO spoolčnosti Microsoft vidí budúcnosť Windowsu na smartfónoch inak ako väčšina fanúšikov platformy. V jednom z rozhovorov, ktorý v poslednej dobe poskytol verejnosti totiž povedal:

„Som si istý, že vyrobíme ďalšie telefóny. Nebudú ale vyzerať ako tie, ktoré sú teraz k dispozícii na trhu. „

Vyzerá to teda tak, že spoločnosť mobilnú platformu sa nechystá opustiť, ba dokonca možno pracuje na niečom čo by nám mohlo vyraziť dych. V každom prípade, uvidíme čo prinesie budúcnosť a pevne veríme, že „reštartu“ Windowsu na smartfónoch sa čoskoro dočkáme.

Celý rozhovor si Nadellom si môžete vypočuť nižšie.

Zdroj: úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre