ANDROIDSamsungSpravodajstvo

Samsung začal uvoľňovať Android 13 a One UI 5 pre prvé smartfóny: Dostupný je pre tieto zariadenia!

Android 13 prichádza do prvých smartfónov od spoločnosti Samsung. Dopĺňa ho aj nadstavba One UI 5. Pozrite sa, o ktoré modely ide.

Spoločnosť Samsung patrí medzi popredných výrobcov smartfónov a inej elektroniky. Ako isto viete, v portfóliu spoločnosti sa nájde naozaj široký výber zariadení, o ktoré sa juhokórejský gigant poctivo stará. Modely získavajú pravidelne najnovšie aktualizácie, pričom práve smartfóny od Samsungu bývajú častokrát medzi prvými zariadeniami, ktoré získavajú najnovšie aktualizácie. Predbiehajú ich snáď len Pixely od spoločnosti Google, pričom tie získavajú tieto aktualizácie okamžite po vydaní. Prvé telefóny od spoločnosti Samsung teraz však získavajú aktualizáciu na verziu operačného systému Android 13, ktorý dopĺňa aj verzia nadstavby One UI 5. A o ktoré modely konkrétne ide si teraz prezradíme spoločne. Bližšie informácie nám priniesol portál andro4all.com.

Prvé smartfóny so systémom Android 13 sú z vlajkovej série

Modelový rad Samsung Galaxy S22 je aktuálne najviac aktuálnou sériou vrcholných smartfónov od spoločnosti Samsung. Pozostáva z troch zariadení, pričom ide o modely ako Galaxy S22, Galaxy S22+ a Galaxy S22 Ultra. A práve majitelia ktoréhokoľvek z tejto trojice smartfónov sa dnes mohli konečne dočkať aktualizácie na najnovší Android 13. Noviniek v systéme bude viac než dosť, nakoľko nejde len o samotnú aktualizáciu Androidu s aktuálnou verziou bezpečnostnej záplaty.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Samsung Galaxy S22_recenzia_kamerovy modul_1
Zdroj: Vosveteit.sk

Android 13 totiž v týchto zariadeniach dopĺňa aj nová verzia nadstavby pre systém Android. Ide o nadstavbu One UI 5, ktorá do smartfónov prichádza po boku nového Androidu. Zmeny sa týkajú ako používateľského rozhrania, tak aj niektorých funkcií. Tešiť sa môžeme tak napríklad na nové ikony aplikácií či viac možností pre úpravu používateľského rozhrania. Pridávajú sa však aj viaceré možnosti pre kameru, nový video editor, vylepšenie klávesnice a mnohé ďalšie menšie aj väčšie zmeny. Ak by sme však mali spomínať, čo všetko sa v novej verzii systému upraví, vymenovali by sme naozaj dlhý zoznam noviniek.

Aktualizácia má veľkosť takmer 3GB

Keďže ide o veľkú aktualizáciu systému, nikoho neprekvapí, že zaberie aj viac miesta na úložisku. Android 13 spolu s nadstavbou One UI 5 v modeli s označením Galaxy S22 dokázal zabrať celkovo 2788,97 MB, čo rozhodne nie je málo. Aktualizácia do modelu pristála s označením S901BXXU2BVJA a ako sme už spomenuli, prináša so sebou aj aktuálnu bezpečnostnú záplatu systému. Tá je aktuálne na úrovni 1. októbra 2022, čoskoro však určite príde ak novembrová záplata.

Android 13_smartfon
Zdroj: Vosveteit.sk

Nakoniec by sme radi spomenuli, že niektoré zdroje aktuálne odkazujú aj na to, že Android 13 spolu s One UI 5 v blízkej dobe príde aj do najnovších skladačiek od Samsungu. Aktualizáciu by čoskoro zaevidovali teda aj modely ako Galaxy Z Fold 4 a Galaxy Z Flip 4. Tieto informácie však zatiaľ nemáme potvrdené, v súčasnosti teda rátame s aktualizáciou len vo vlajkovej sérii Galaxy S22.

Vlastníte niektorý model z tejto série smartfónov? A zaevidovali ste už aktualizáciu? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close