Samsung v tichosti sprístupnil svoj internetový prehliadač Samsung Internet pre počítače

V obchode Microsoft Store sa objavil internetový prehliadača Samsung Internet.

Samsung Internet
Zdroj: Framesira / shutterstock.com

S veľkou pravdepodobnosťou používate na počítači prehliadač Chrome. Pravdou je, že ide o jeden z tých lepších prehliadač, aký je dostupný pre bežného používateľa na desktope. No keď príde reč na internetový prehliadač, ktorý používate v smartfóne, tak odpoveď v prospech Chromu nie je tak jednoznačnou, hoci aj tu dominuje Google. Jedným z populárnejších prehliadačov je aj ten od Samsungu.

Samsung sprístupnil prehliadač Samsung Internet pre Windows

Portál sammobile.com najnovšie upozorňuje, že v obchode Micosoft Store sa objavil internetový prehliadač Samsung Internet, ktorý si môžete stiahnuť do počítača. Možno sa pýtate, či prehliadač funguje aj na iných zariadeniach, ako sú laptopy či stolové počítače od Samsungu. Odpoveď je, že prehliadač je dostupný pre všetky zariadenia vrátane tých, za ktorých výrobou stoja iné spoločnosti.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Samsung Internet pre Windows
Zdroj: Vosveteit.sk / Printscreen Microsoft Store

Tou najväčšou výhodou používania prehliadača od Samsungu na počítači je, že môžete naprieč rôznymi zariadeniami synchronizovať údaje. Toto bola doposiaľ jedna z najväčších výčitiek zo strany používateľov smerom k prehliadaču, že absentovala táto funkcia. No netešte sa ešte predčasne, je tam (pevne veríme, že len nateraz) jeden háčik.

Treba ale doplniť, že aktuálne nefunguje synchronizácia údajov naprieč rôznymi zariadeniami tak, ako sme na to zvyknutí u konkurencie. Samsung Internet aktuálne umožňuje prihlásiť sa pod svojim Samsung účtom a synchronizovať len históriu prehliadania, záložky, uložené stránky a otvorené okná. Synchronizácia prihlasovacích údajov aktuálne nie je dostupná, no dúfame, že sa to v najbližšej dobe zmení. Ide totiž o jednu zo základných funkcií, bez ktorej Samsung nemá veľkú šancu na úspech.

Redaktori portálu Sammobile.com hovoria, že skúsenosti s internetovým prehliadačom zatiaľ nie sú ideálne, prehliadanie internetu je sprevádzané pomalými reakciami pri skrolovaní stránok.

„Posúvanie je veľmi oneskorené, ako keby prehliadač nepodporoval ani obnovovaciu frekvenciu 60 Hz, nehovoriac o vyšších obnovovacích frekvenciách, ktoré možno nájsť na moderných stolných monitoroch. Jeho výkon je v ostrom kontraste s verziou aplikácie pre Android, takže Samsung má zjavne čo robiť.“, hovoria redaktori portálu.

Bohužiaľ, toto tvrdenie sa nám nepodarilo overiť a ani vyvrátiť a to z dôvodu, že hoci prehliadač je podľa všetkého dostupný aj v našom regióne, tak Microsoft Store hlási chybu pri sťahovaní prehliadače. Pevne veríme, tento nedostatok bude čoskoro vyriešený, aby sme si mohli prehliadač stiahnuť a nainštalovať do zariadenia aj my.

Samsung Internet chyba pri stahovani
Zdroj: Vosveteit.sk / Printscreen Microsoft Store

Ak by ste ale chceli vyskúšať šťastie vy, či sa vám podarí prehliadač stiahnuť, tak nižšie prikladáme odkaz do obchodu, prostredníctvom ktorého môžete vyskúšať prehliadač nainštalovať do vášho zariadenia.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre