Samsung prezradil, koľko smartfónov predal v minulom roku na Slovensku. Z toho čísla padnete na zadok!

Samsung prezradil, že v minulom roku na Slovensku predali 500-tisíc smartfónov

Samsung displej
Zdroj: Vosveteit.sk

Spoločnosť Samsung prezradila, koľko smartfónov predala v priebehu minulého roka, ako aj to, ktoré modely boli napredávanejšími.

Samsung poodhalil, že v minulom roku predali na Slovensku 500-tisíc smartfónov. Najpredávanejšími smartfómi v segmente najvýkonnejších zariadení boli podľa očakávania zariadenia Galaxy S10 a Galaxy S10+. Okrem iného spoločnosť prezradila, že predala o 24% spomínaných zariadení viac, ako to  bolo rok predtým v prípade vlajkových smartfónov  Galaxy S9.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Prémiové smartfóny radu Galaxy S10 zaznamenali o 24 % vyššie predaje než predminuloročné modely Galaxy S9.“ píše spoločnosť v rámci tlačovej správy.

V segmente strednej triedy sa podľa vyjadrení spoločnosti darilo hlavne smartfónom Galaxy A70, Galaxy A40 a Galaxy A50.

„Vôbec najpredávanejším prémiovým smartfónom od Samsungu na slovenskom trhu sa minulý rok stal model Galaxy S10, nasledovaný najvyšším prémiovým modelom Galaxy S10+. Zo strednej triedy smartfónov od Samsungu používatelia minulý rok najviac nakupovali Galaxy A70, Galaxy A40 a Galaxy A50.“

Bohužiaľ spoločnosť však nezverejnila presné čísla predajov pre jednotlivé modely.

Lídrom v inováciách

Samsung v závere svojej tlačovej správy dodáva, že sa chystajú byť aj v tomto roku lídrom v inováciách. Spoločnosť napríklad spomína, že ako prvá uviedla na slovenskom trhu „véčkový“ model smartfónu Galaxy Z Flip, ktorý sme mimochodom ako jedna z prvých redakcií mohli vyskúšať aj na vlastnej koži.

galaxy z flip 3
Zdroj: Vosveteit.sk (Tomáš Krajčoviech)

Držať pozíciu lídra trhu je ťažšie, ako na ňu útočiť. Sme radi, že sa Samsungu darí svojím inovatívnym prístupom presviedčať užívateľov o tom, že ponúkame naozaj to najlepšie, čo je v súčasnej dobe v oblasti smartfónov na trhu. Tento rok sme ako prví uviedli na slovenský trh smartfóny s ohybným displejom a takýto trend budeme tento rok ešte prehlbovať,“ hovorí Tomáš Balík, riaditeľ divízie mobilných zariadení v spoločnosti Samsung Electronics Czech and Slovak.

Okrem iného spoločnosť prezradila, že na Slovensku predala v minulom roku 35-tisíc kusov nositeľnej elektroniky ako sú chytré hodinky, náramky a podobne.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre