SamsungSpravodajstvo

Samsung predstavuje zariadenia Galaxy Note 10 Lite a Galaxy S10 Lite. Vieme kedy budú v predaji na Slovensku a čo budú stáť

Samsung predstavil dlho očakávaný smartfóny Galaxy Note 10 Lite, popri ktorom bol predstavený aj Galaxy S10 Lite. V predaji budú čo nevidieť.

To čo sa posledné šepkalo, že spoločnosť Samsung predstaví v prvej polovici januará nový Galaxy Note 10 Lite, sa  práve aj deje. Čerešničkou na torte je, že Samsung predstavuje popri ňom ešte zariadenia Galaxy S10.

„Modely radov Galaxy S a Galaxy Note slávia dlhodobé úspechy po celom svete. Stojí za nimi i naše sústavné úsilie o inovácie, vďaka ktorým ponúkame to najlepšie v celom odbore, pokiaľ ide o výkon, umelú inteligenciu a služby,“ uviedol DJ Koh, prezident a generálny riaditeľ divízie IT a mobilnej komunikácie Samsung Electronics. „Galaxy S10 Lite a Galaxy Note10 Lite ponúknu špičkové funkcie všetkým, ktorí si chcú vychutnať to najlepšie z radov Samsung Galaxy S a Galaxy Note.“

Oba smartfóny prichádzajú s  nadpriemernými špecifikáciami. V oboch prípadoch spoločnosť vsadila na Super AMOLED Plus Infinity-O displej s rozlíšením 2400 x 1080 bodov pri veľkosti 6,7“. Nechýba ani podpora skenera odtlačkov prstov v displeji či selfie kamera s vysokým rozlíšením v podobe 32-megapixelov a s clonou f/2,2.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Samsung Galaxy S10 Lite
Zdroj: Samsung (Samsung Galaxy S10 Lite)

Spoločnosť ďalej vyzdvihuje batériou smartfónov. V obchod prípadoch kapacita batérie je 4 500mAh s podporou technológie rýchlo nabíjania. V rámci tlačovej správy, ktorú spoločnosť zverejnila, bohužiaľ neudáva maximálny výkon.

Samsung Galaxy Note 10 Lite
Zdroj: Samsung (Samsung Galaxy Note 10 Lite)

Galaxy S10 Lite je poháňaný 8-jadrový procesorom, ktorý je vyrobený 7nm procesom, zatiaľ čo Note 10 Lite ponúka tak isto 8-jadrový procesor, ale vyrobený 10nm procesom. S10 Lite ďalej ponúka 8GB RAM v kombinácii so 128GB úložným priestorom. Note 10 Lite ponúka „len“ 6Gb RAM s rovnakou kapacitou úložného priestoru.

Nižšie si môžete pozrieť špecifikácie jednotlivých zariadení na vizualizáciach.

Samsung Galaxy Note 10 Lite by sa mal dostať do predaja od druhej polovice januára a odporúčaná maloobchodná cena bude 599€. Galaxy S10 Lite bude v predaji od februára a stáť by mal 649€.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close