SamsungSpravodajstvo

Samsung predstavil dvojicu inovatívnych skladacích zariadení Galaxy Z Fold3 a Galaxy Z Flip3 5G

Juhokórejský gigant prichádza s odolnejšími a ešte inovatívnejšími skladačkami, ktoré sú konečne cenovo dostupné aj pre bežného človeka.

Spoločnosť Samsung Electronic dneš na konferencii Unpacked 2021 začala písať ďalšiu kapitolu vo vývoji inovatívnych skladacích mobilných zariadení. Predstavená bola dvojica nových skladacích smartfónov Galaxy Z Fold3 5G a Galaxy Z Flip3 5G, ktoré posúvajú úroveň skladacích zariadení na úplne inú úroveň. Tretia generácia skladačiek z Južnej Kórey prináša vylepšenia, po ktorých volala drvivá väčšina majiteľov predošlých generácií, pričom konečne prináša aj model dostupný pre masy.

Galaxy Z Fold3 – skladačka pre najnáročnejších

galaxy z fold3 2
Zdroj: Samsung

Nový Galaxy Z Fold3 je určený pre používateľov hľadajúcich maximálnu možnú produktivitu bez akýchkoľvek kompromisov. Špičkový výkon vďaka procesoru Snapdragon 888 s 5G konektivitou od spoločnosti Qualcomm a až 12 GB RAM zabezpečujú ultimátny výkon, ktorý bezproblémovo konkuruje tým najvýkonnejším mobilným zariadeniam na trhu. Po stránke produktivity je však v tomto prípade omnoho dôležitejší samotný skladací displej, ktorý prešiel zásadnými vylepšeniami.

galaxy z fold3 infografika 4
Zdroj: Samsung

Displej s uhlopriečkou až 7,6-palcov je po novom vybavený ochranným sklom Gorilla Glass Victus, pričom jeho odolnosť vzrástla až o skvelých 80%. Práve odolnosť displeja a strach pred škrabancami bol v minulosti veľkou prekážkou pri potenciálnej kúpe skladacieho zariadenia. Pri zloženom stave je k dispozícii už klasicky aj vonkajší displej s veľkosťou 6,2-palcov, ktorý umožňuje plnohodnotné používanie aj v prípade zatvoreného zariadenia.

Výrazne odolnejší je aj skladací mechanizmus ako aj celkový dizajn zariadenia, ktoré po novom spĺňa najprísnejšiu certifikáciu IPX8. Skladací mechanizmus je pritom pevnejší až o 10%, pričom už na prvý pohľad pôsobí o čosi masívnejšie a pevnejšie, ako v prípade predošlej generácie. Masívnejšia konštrukcia a výrazne odolnejší displej sa však nijako negatívne nepodpísali na hrúbke zariadenia, práve naopak. Na tomto aspekte výrobca naozaj zásadne popracoval, keďže zariadenie schudlo z pôvodných 6,9 mm na 6,4 mm v otvorenom stave.

galaxy z fold3 infografika 5
Zdroj: Samsung

Zariadenie je ďalej vybavené interným úložiskom s kapacitou 256 GB, respektíve až 512 GB a duálnou batériou s kapacitou až 4 400 mAh. Bohužiaľ, prítomná je iba podpora 25W rýchleho nabíjania, čo však podľa Samsungu viac než len bohato postačuje aktuálnym zákazníkom, ktorí ani vyššie nabíjacie rýchlosti údajne nevyhľadávajú.

galaxy z fold3 infografika 6
Zdroj: Samsung

Čo sa týka fotografickej výbavy, spoločnosť Samsung vsadila skôr na overené technológie, ako na čisté reklamné ťaháky bez reálneho využitia. Na zadnej strane zariadenia tak nájdeme v pomerne kompaktnom a dobre vyzerajúcom výreze trojicu fotoaparátov v konfigurácii 12 MP hlavný fotoaparát, 12 MP širokouhlý a 12 MP fotoaparát s teleobjektívom. Na prednej strane zariadenia v zloženom stave sa nachádza 10 MP selfie fotoaparát so zorným poľom až 80 stupňov, pričom identickým údajom disponuje aj v poradí 5. fotoaparát umiestnený pod hlavným displejom. V tomto prípade však treba počítať s menším rozlíšením iba 4 MP. V tomto prípade však ide o úplne nový fotoaparát umiestnený pod displejom, ktorý je pri bežnom používaní takmer neviditeľný.

galaxy z fold3
Zdroj: Samsung

Galaxy Z Fold3 5G však prichádza nie len s internými hardvérovými vylepšeniami, ale aj zlepšenou konektivitou po softvérovej stránke, ako aj po stránke podpory ďalšieho príslušenstva. Nie je novinkou, že nová generácia Z Fold3 5G definitívne nahrádza sériu Note, čoho výsledkom je aj podpora pera S Pen (špeciálneho stylusu S Pen bez Bluetooth iba pre zariadenie Fold, ale aj stylusu S Pen Pro s Bluetooth pripojením). Čo sa týka softvérových vylepšení, výrobca siahol po ďalších funkciách zlepšujúcich produktivitu a multitasking. Menovite ide o nový Task Bar po boku displeja, vylepšený režim Multi-Window, či Split View.

galaxy z fold3 verzie
Zdroj: Samsung

Skladacie zariadenie Galaxy Z Fold3 5G sa v našich končinách bude predávať v čiernom, zelenom a striebornom prevedení (iba 512GB verzia). Cena jednotlivých verzií je pritom na úrovni 1799 eur za verziu 12/256GB a 1899 eur za verziu s väčším 512GB úložiskom. Predobjednávky na zariadenia boli spustené už v týchto momentoch a do 26. augusta majú zákazníci možnosť získať ku zariadeniam dodatočné príslušenstvo zadarmo.

Galaxy Z Flip3 5G – prvá skladačka pre masy

Druhou predstavenou novinkou je kompaktnejšia skladačka Galaxy Z Flip3 5G, ktorá taktiež nadväzuje na svojho predchodcu. Aj v tomto prípade však prichádza s viacerými vylepšeniami, ktoré ešte vylepšujú možné variabilné použitie, ako aj odolnosť zariadenia. Po výkonnostnej stránke síce nepôjde o priameho konkurenta pre zariadenie Z Fold3 5G, no s identickým procesorom a až 8GB RAM určite nebude zaostávať za svojimi konkurentmi v podobe konvenčných vlajkových smartfónov.

galaxy z flip3
Zdroj: Samsung

Prvým zásadným vylepšením oproti predošlej generácii je taktiež v oblasti displeja, ktorý obdržal obnovovaciu frekvenciu 120 Hz a uhlopriečku 6,7-palcov. Aj v tomto prípade je prítomný omnoho odolnejší displej, ako aj omnoho odolnejšia konštrukcia, ktorá spĺňa certifikáciu IPX8. Zariadenie sa však napriek všetkým vylepšeniam dočkalo výrazného zmenšenia, čo oceníte najmä pri každodennom nosení vo vačku.

galaxy z flip3 infografika
Zdroj: Samsung

Jedným z najväčších vylepšení je však už na prvý pohľad vonkajší displej, ktorý je omnoho všestrannejší ako v minulej generácii. Displej najnovšie narástol až na 1,9 palca, vďaka čomu umožňuje zobrazovanie takmer akýchkoľvek informácií. Displej v predošlom modeli síce poslúžil napríklad pri fotografovaní, no ako uviedol samotný výrobca pri predstavení, prijaté správy ste na tejto mini obrazovke neprečítali. Nový displej umožňuje aj čítanie správ, zobrazovanie notifikácií, ale aj ovládanie podporovaných aplikácií jednoduchými gestami.

galaxy z flip3 infografika 2
Zdroj: Samsung

Po boku malého už nie iba notifikačného displeja sa nachádza dvojica fotoaparátov v konfigurácii 12MP hlavný fotoaparát a 12MP ultraširoký fotoaparát so zorným poľom až 123 stupňov. V rozloženom stave nájdeme aj selfie kameru s rozlíšením 10MP, ktorú však pri potrebe detailných selfie fotografií výrazne lepšie nahradí práve zadný fotoaparát pri spolupráci s malým displejom, ktorý slúži aj na zobrazovanie obrazu z fotoaparátu.

galaxy z flip3 verzie
Zdroj: Samsung

Aj v prípade smartfónu Z Flip3 5G siahol výrobca po duálnej batérii, v tomto prípade s kapacitou 3 300 mAh. Využitie duálnej batérie sa však nijako nepodpísalo na podporovanej rýchlosti nabíjania, ktorá je iba na úrovni 15W. Čo sa týka interného úložiska, dostupné budú dve verzie s 128GB úložiskom, respektíve 256GB interným úložiskom. Dostupný bude v 4 farebných prevedeniach – čierna, zelená fialová a krémová za ceny 1049 eur s menším úložiskom a 1099 eur s väčším 256GB úložiskom.

Všetky detailné technické špecifikácie, ako aj informácie o promo akciách v prípade predobjednávok nájdete priamo na stránkach spoločnosti Samsung.sk.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close