SamsungSpravodajstvo

Samsung očakáva nižšie zisky v nasledujúcich mesiacoch: Na sériu Galaxy S23 však vsádza

Najväčší výrobca Android smartfónov čaká prepad predajných čísel. Samsung sa tak pripravuje na horšie časy v predajoch smartfónov.

Nižšie predaje smartfónov a inej elektroniky ovplyvňuje viacerých výrobcov, pričom výnimkou nie je ani juhokórejský Samsung. Popredný výrobca Android zariadení sa musí s klesajúcim trendom predajov popasovať najlepšie, ako to len pôjde. V súčasnosti tak rieši, ako sa na trhu ujme najnovší modelový rad, teda Galaxy S23, ktorý sa skladá z vlajkových lodí pre rok 2023. Nižší záujem zákazníkov však musí spoločnosť reflektovať a prispôsobiť tomu aj výrobu svojich zariadení. Juhokórejský gigant pritom očakáva, že dopyt zákazníkov bude stále nízky, informuje portál androidauthority.com. Zdá sa však, že modelovému radu Galaxy S23 dôveruje dostatočne a dúfa, že sa na trhu umiestni medzi najlepšie predávanými zariadeniami.

Samsung neočakáva vysoký dopyt používateľov po smartfónoch

Štvrtý kvartál roku 2022 bol pre výrobcov smartfónov kritický. Aj juhokórejský Samsung zaznamenal nižší dopyt používateľov po nových zariadeniach a očakáva, že sa situácia v blízkej dobe nezlepší. Spoločnosť očakáva, že používatelia budú menej nakupovať ako vlajkové lode, tak aj modely nižšej či strednej triedy. Spája to najmä s vysokou infláciou a nestabilnou geopolitickou situáciou, ktorá v zákazníkoch vzbudzuje neistotu. Menej tak utrácajú na nepodstatný tovar, čím sú aj smartfóny.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Samsung Galaxy S22_recenzia_kamerovy modul_2
Zdroj: Vosveteit.sk

Napriek tomu juhokórejský gigant dúfa, že modely zo série Galaxy S23 zaujmú používateľov natoľko, že zvýšia predaje zariadení. Nové zariadenia majú ponúknuť inovácie, ktoré sme v predchádzajúcich generáciách vlajkových lodí nevideli, medzi ktoré zaradíme napríklad špeciálnu verziu Snapdragonu 8 Gen 2 či 200mpx hlavný snímač kamery u modelu Galaxy S23 Ultra. Samsung rovnako spomenul, že používateľov má v prvom kvartáli roku 2023 nalákať aj na nové počítače, nositeľnú elektroniku a tablety. To by znamenalo, že v blízkej dobe nás čaká predstavenie viacerých nových zariadení práve od Samsungu.

Spoločnosť má aj ďalšie plány

Nižší záujem používateľov a menšie čísla v predajoch by mohli znamenať, že juhokórejský Samsung vyrobí menej kusov nových smartfónov. Séria Galaxy S23 by teda nemusela prísť v takom počte vyrobených kusov, ako to bolo pri jej predchodcoch. Podľa posledných informácií sa však spoločnosť chystá zapísať na trhu aj pri rozširovaní 200-megapixelových snímačoch kamery pre vlajkové lode konkurenčných výrobcov. Rok 2023 by teda mohol ponúknuť viacero prémiových fotomobilov.

Samsung Galaxy S22_recenzia_zadna stena
Zdroj: Vosveteit.sk

Samsung má ďalej spolupracovať aj s mobilnými operátormi a rozšíriť popularitu 5G siete medzi používateľmi. S tým by sa mohlo spojiť aj predstavenie viacerých lacnejších 5G modelov na trhu. Okrem toho by sa mala spoločnosť sústrediť aj na segment nositeľných zariadení a svojich tabletov a spoluprácu v ich ekosystéme. Samsung je teda pripravený na nižší dopyt pre telefóny, čím sa má zamerať na alternatívne spôsoby zisku a skvalitňovania služieb.

Plánujete si v blízkej dobe kúpiť nový smartfón? A bude to Samsung či iná značka? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close