SamsungSpravodajstvo

Samsung má zvažovať, že budúcoročné vlajkové lode, bude dodávať bez nabíjačky

Po vzore Apple, možno ani Samsung nebude dodávať nabíjačky

Koncom minulého mesiaca sa dostali na povrch informácie, ktoré hovorili o tom, že spoločnosť Apple plánuje dodávať nové iPhone 12 smartfóny bez nabíjačky. Je možné, že k obdobnému kroku sa uchýli aj ďalší technologický gigant.

Rovnako má zmýšľať aj Samsung

Portál Sammobile.com prišiel so zaujímavými správami odvolávajúc sa na kórejský magazín ETNews, ktorý píše, že Samsung aktívne uvažuje nad tým, že nadchádzajúce vlajkové smartfóny spoločnosti, budú dodávané bez nabíjačky. 

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Samsung zatiaľ túto informáciu ešte oficiálne nepotvrdil, ale ani nevyvrátil. Dôvodom tohto kroku by mala byť údajne snaha redukovať náklady, a teda aj finálnu cenu, ktorú zaplatí zákazník za smartfón.

Smartfóny spoločnosti, obzvlášť vlajkové modely, dosahujú totiž aktuálne astronomických výšok, pričom ceny prekonávajú aj 1000€ hranicu. Len pre zaujímavosť, na Slovenskom trhu sa zariadenia Galaxy S20 Ultra 5G aktuálne predáva k dnešnému dňu v priemere za ~1300€, čo určite nie je málo.

displej Samsung Galaxy S20
Zdroj: vosveteit.sk

Samsung  v prípade tých najdrahších modelov naposledy prišiel s nabíjačkou s podporou rýchleho nabíjania do 25W, pričom okrem iného ponúka v predaji aj 50W nabíjačku, ktorej predajná cena sa pohybuje niekde na úrovni okolo 40 až 50€.

Ako sme vyššie už spomínali, tak spoločnosť sa ešte oficiálne nevyjadrila k tejto téme, hoci ak by chcela redukovať náklady, tak by to dávalo čiastočne zmysel, ak by z balení odstránila nabíjačku. Druhým dychom treba dodať, že v súčasnosti asi v každej domácnosti nájdeme nejakú tú nabíjačku nazvyš. Otázne však je, ako by sa to vo finále prenieslo do ceny koncových zariadení. Dôvodom je, že nie tak dávno obehli internet správy o tom, že budúcoročné zariadenia budú pravdepodobne drahšími, hlavne tie, ktoré budú poháňané vlajkovými procesormi spoločnosti Qualcomm (pozn. redakcie: Samsung využíva v Európe primárne procesory Exynos).

Čo si myslíte o danej téme, je to podľa Vás reálne, prípadne, ovplyvnila by Vás absencia nabíjačky natoľko, že by ste sa pozreli po inom modely smartfónu? Dajte nám nižšie v komentároch vedieť.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close