Samsung má aktívne vyvíjať kamerový čip s rozlíšením 600-megapixelov. Tvrdí to známy leaker informácií

Spoločnosť Samsung údajne pracuje na kamerovom čipe, ktorý má väčšie rozlíšenie ľudské oči

Samsung Fotoaparat Galaxy S20 Plus
Zdroj: Vosveteit.sk

Ešte v apríli toto roka prišiel známy leaker informácií hovoriaci si „Ice Universe“ s informáciou, že Samsung údajne vyvíja kamerový čip s rozlíšením 600-megapixelov, čo je viac ako rozlíšenie oči. Len pre zaujímavosť, ľudské oko je schopné vidieť rozlíšenie 576-megapixelov. Na tému upozorňuje portál Gizmochina.com.

Samsung má aktívne pracovať na snímači novej generácie

Ten istý leaker informácií najnovšie prichádza so správami, že kórejský výrobca smartfónov skutočne vyvíja kameru s takto vysokým rozlíšením. Odvoláva sa pritom na zdroje priamo zo spoločnosti Samsung. Na vizualizácii nižšie je údajne zachytený spomínaný snímač, ktorý by mal zaberať 12% zadnej steny zariadenia. Samotný kamerový modul by mal zároveň vyčnievať z teľa smartfónu 22 mm. Môžeme však očakávať, že Samsung na tejto technológii bude ešte aktívne pracovať, aby zredukovali vyčnievajúcu časť kamery. Okrem iného by mala spoločnosť Samsung takto vysoké rozlíšenie implementovať v senzore ISOCELL novej generácie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ďalej však treba dodať, že je veľmi nepravdepodobné, že by kamera s takto vysokým rozlíšením uzrela svetla sveta v priebehu nasledujúceho roka. Očakáva sa, že v priebehu nasledujúceho roka by sa mohli objaviť prvé kamery so 192-megapixelovým rozlíšením. V súčasnosti sú na trhu dostupné kamery v smartfónoch s najvyšším rozlíšením 108-megapixelov.

V každom prípade je zaujímavé sledovať kam smeruje vývoj kamerových modulov. Druhým dychom však treba dodať, že viac megapixelov automaticky neznamená kvalitnejšie fotografie. Na výslednú kvalitu totiž vplýva viacero ďalších faktorov. Napríklad veľkosť snímača, samotný software, ktorý spracováva snímky, stabilizácia obrazu a podobne.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre