Samsung Galaxy Z Fold 2 5G je predstavený. Odporúčaná cena na Slovensku je vcelku vysokou, čo poviete?

„Pri vývoji modelu Samsung Galaxy Z Fold2 5G sme starostlivo počúvali pripomienky používateľov...“

Samsung Galaxy Z Fold 2 5G_2
Zdroj: Samsung

Hoci dnešný deň väčšina z nás trávi oddychovaním vzhľadom na Deň Ústavy Slovenskej republiky, tak to nie je prípad spoločnosti Samsung, ktorá predstavuje novú generáciu skladateľných smartfónov. Ide konkrétne o model smartfónu Galaxy Z Fold 2 5G.

„Cesta k novej generácii mobilných zariadení je plná originálnych inovatívnych riešení,“ vyhlásil Dr. TM Roh, prezident a riaditeľ divízie mobilnej komunikácie v spoločnosti Samsung Electronics. „Pri vývoji modelu Samsung Galaxy Z Fold2 5G sme starostlivo počúvali pripomienky používateľov, aby nové parametre a funkcie dávali naozaj zmysel a vylepšovali užívateľské zážitky. K tomu nám okrem iného pomáha aj stále silnejšie partnerstvo s Google a Microsoftom.“

Samsung Galaxy Z Fold 2 5G prináša viacero inovácií

Samsung vybavil zariadenie  Infinity-O displejom o veľkosti 6,2“, teda 15,7 centimetra v zatvorenom stave. V praxi to znamená, že môžete na ňom bezproblémovo čítať e-mailové správy, sledovať seriály, fotografie a podobne bez toho, aby ste ho potrebovali otvoriť. Po otvorení veľkosť displeja narastie na 7,6“, čiže na 19,3 centimetra. Okrem iného displej má obnovovaciu frekvenciu 120Hz a je bez výrezov, či iných prvkov, ktoré by „rušili“ výhľad.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Galaxy Z Fold2 5G.jpg
Zdroj: Samsung

Samsung ďalej dopĺňa, že displej zariadenia je pokrytý novým typom odolného sklíčka Ultra Thin Glass ktoré je v porovnaní s predošlou generáciou o niečo odolnejšie. Ďalšou dôležitou súčasťou konštrukcie je vylepšený skrytý pánt (technológia Hideaway Hinge) s vačkovým mechanizmom, ktorý sa  mimochodom  dokáže v kĺbe sám čistiť.

Samsung Galaxy Z Fold 2 5G
Zdroj: Samsung

Spoločnosť zariadenie ďalej vybavila 3 zadnými kamerami. Ide konkrétne o 12 MPix ultraširoký fotoaparát: s clonou f2,2, veľkosť pixelu 1,12 μm, uhlom záberu: 123˚ + 12 MPix širokouhlý fotoaparát: Super Speed Dual Pixel AF, disponujúci optickým stabilizátorom, clonou f1,8, veľkosť pixelu  1,8 μm, a uhlom záberu: 83˚ + 12 MPix fotoaparát s teleobjektívom: PDAF, so clonou f2,4, veľkosť pixelu: 1,0 μm, uhlom záberu: 45˚ Duálnym optickým stabilizátorom, optickým priblížením 0,5x do šírky a 2x do dĺžky, a až 10x digitálny priblížením, podporou HDR10+ a technológie kontinuálneho zaostrovania.

Samsung Galaxy Z Fold 2 5G_kamera
Zdroj: Samsung

Čo sa týka hardwaru, tak zariadenie je vybavené 12GB operačnou pamäťou RAM a úložným priestorom 256GB/512GB typu UFS 3.1 (pozn. redakcie: 512GB veľkosť bude exkluzívne dostupnou len vo vybraných regiónoch). Čo sa týka batérie, tak zariadenie disponuje batériou s kapacitou 4 500mAh s podporou rýchleho nabíjania do 25W + 11W bezdrôtové nabíjanie + 4,5W reverzné nabíjanie. Srdce zariadenia tvorí procesor Snapdragon 865+. Nechýba samozrejme podpora NFC, Bluetooth 5.1, či skener odtlačkov prstov, ktorý je umiestnený v bočnej stene zariadenia.

Samsung Galaxy Z Flip 2 5G_specifikacie
Zdroj: Samsung

Prejdime však k cene. Zariadenie si bude oficiálne možné zakúpiť od 18. septembra a to len vo vybraných obdochoch, resp. od dnešného dňa je smartfón dostupný v predpredaji.  Odporúčaná maloobchodná cena je 1 999€. 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre