Samsung: Galaxy S9 nejde zrovna na odbyt. Znižujúce sa zisky môže zachrániť jedine Apple

Samsung Galaxy S9
Zdroj: Youtube (Samsung)

Juhokórejská spoločnosť Samsung len prednedávnom informovala o svojich štvrťročných zárobkoch, ktoré nesú jasné posolstvo. Obdobie s rekordnými zárobkami je u konca a spoločnosť sa musí pripravovať na mierne klesajúce zisky. Spoločnosť Samsung totižto za posledné obdobie dosiahla zisk 13,3 miliárd dolárov z celkového predaja vo výške 52,1 miliárd dolárov. Príjmy spoločnosti sa ale medziročne znížili až o 4%.

Kameňom úrazu je nízky záujem o novú vlajkovú loď

Podľa predstaviteľov spoločnosti Samsung je pokles príjmov spôsobený hlavne slabším predajom smartfónov a displejov. Nová vlajková loď Galaxy S9 tento rok moc nepochodila a spoločnosť Samsung jej nástup považuje za pomalý. Jej predaje sú naozaj nízke, no zrejme sa nie je moc čomu čudovať. Galaxy S9 a zrejme ani Note 9 nie sú takými novinkami, ako tomu bolo v minulých rokoch. Väčšina zákazníkov Samsungu sa zhoduje na tom, že na upgrade na tohtoročné verzie nových smartfónov jednoducho nie je dôvod. Technologický posun bol v týchto prípadoch naozaj minimálny a zákazníci v nich nevidia výhodnú kúpu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Apple ako záchranca?

Ako sme už spomínali vyššie, slabé zisky nie sú spôsobené iba nízkym predajom smartfónov, ale aj rekordne nízkymi predajmi displejov. OLED panely tento rok nešli vôbec na odbyt tak ako sa čakalo a LCD panely zrejme ani netreba spomínať. Displeje od Samsungu patria medzi najlepšie na svete a na túto skutočnosť konečne prišiel aj Apple. iPhone X bol prvým OLED debutantom v rade Apple smartfónov a práve nakusnuté jablko, zrejme opäť zvýši zisky Samsungu. Spoločnosť Apple má tento rok predstaviť dva nové modely iPhonov, ktoré už budú taktiež vybavené OLED displejom od Samsungu. A ako to už zvykom býva, predaje Applu budú opäť obrovské, tým pádom môžeme počítať aj s obrovským dopytom po OLED displejoch od Samsungu.

Samsung sa drží najmä vďaka „neznámym“ odvetviam

Každý z nás dobre vie, že spoločnosť Samsung je doslova komplexným výrobcom elektroniky. Celú spoločnosť tvorí niekoľko divízií, ktoré majú oproti smartfónom niekoľko násobne vyššie zisky. Reč je o všetkých polovodičových odvetviach, ktoré sa zameriavajú hlavne na výrobu NAND pamätí a DRAM čipov. Tie sú dodávané takmer do všetkých smartfónov, počítačov a ostatnej elektroniky po celom svete a dopyt po nich bude časom jedine stúpať. Práve tieto odvetvia sú ziskovými ťahúňmi Samsungu a ešte aj naozaj dlho budú.

Zdroj: theverge.com, úvodný obrázok (Youtube – Samsung)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre