ANDROIDTechnológie

Samsung Galaxy S10 – poznáme dátum predstavenia, veľkosť obrazoviek všetkých modelov a aj cenu

Predstavenie novej modelovej rady smartfónov Samsung Galaxy S10 sa malo podľa doterajších odhadov konať na konferencii MWC 2019. Najnovšie správy z portálu Gizmodo ale naznačujú, že nové smartfóny nám juhokórejský gigant predstaví až 20. februára. Do predaja by sa tým pádom dostali až 8. marca. 

Galaxy S10 Lite

Nová generácia smartfónov Galaxy S príde s jednou zásadnou novinkou, a tou je lacnejší a menší model, aktuálne označovaný ako Galaxy S10 Lite. Najlacnejší kúsok z triedy smartfónov Galaxy S10 by mal byť vybavený 5,8-palcovým plochým displejom. Najmenší model by mal byť dostupný iba v jednej 128GB verzií, ktorá by mala v prepočte vyjsť na 745 eur (669 libier).

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Galaxy S10

Štandardný model bude niesť pochopiteľne označenie Galaxy S10 a ako sme už uvádzali v niekoľkých článkoch, príde so zahnutým 6,1-palcovým displejom. „Klasik“ by mal byť pritom dostupný v 2 prevedeniach. Menší so 128GB úložiskom by mal stáť približne 890 eur (799 libier) a väčší, 512GB model, by mal vychádzať na zhruba 1110 eur (999 libier).

Galaxy S10+

Najväčšou z trojice nových smartfónov od Samsungu bude verzia s 6,4-palcovou obrazovkou, ktorá ale prekvapí svojimi veľkostnými verziami. Dostupná bude totižto v 128GB, 512GB a 1TB prevedení, za ktoré si ale budete musieť poriadne priplatiť. Najmenšia verzia bude stáť zhruba 1000 eur (899 libier), stredná verzia 1220 eur (1099 libier), no za najväčší model si bude výrobca pýtať neuveriteľných 1550 eur (1399 libier). 

Všetky 3 pripravované modely by mali údajne prísť so zabudovaným ultrazvukovým snímačom odtlačkov prstov v displeji, ktorý sa podľa všetkého stane budúci rok technologickým štandardom vlajkových lodí. Ďalšou spoločnosťou vlastnosťou by mala byť aj podpora bezdrôtového nabíjania iných zariadení, podobne ako to dokáže aj smartfón Huawei Mate 20 Pro. Čo sa výkonnostnej stránky týka, dva vrcholné modely budú podľa dostupných informácií poháňané procesorom Snapdragon 855 (minimálne v našich končinách), bohužiaľ, aktuálne nevieme veľkosť RAM, poprípade procesor Lite verzie. 

Zdroj: techradar.com, úvodný obrázok (Youtube – Samsung)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close