Technológie

Samsung Galaxy S10 bude vybavený špičkovým skenerom odtlačkov prstov v obrazovke

Predstavenie novej vlajkovej lode spoločnosti Samsung je ešte naozaj ďaleko, no prvé informácie o nej sú známe už teraz. Už dnes je takmer isté, že nový Samsung Galaxy S10 bude vybavený skenerom odtlačkov prstov priamo v displeji. Táto technológia sa využíva už niekoľko mesiacov, no spoločnosť Samsung si pre nás pripravuje niečo špeciálne. Podľa Taiwanského hospodárskeho denníka by mal byť nový Galaxy S10 vybavený naozaj špičkovým skenerom odtlačkov prstov v displeji od spoločnosti Qualcomm. Údajne sa má jednať o ultrazvukový skener tretej generácie, ktorý nám Qualcomm ešte ani nepredstavil.

Ultrazvukový vs optický

Na začiatok si ozrejmime hlavné rozdiely medzi optickými a ultrazvukovými skenermi odtlačkov prstov. Kľúčovým rozdielom je mapovanie samotného prstu. Optický skener dokáže prst zmapovať iba v 2D rovine, zatiaľ čo ultrazvukový skener vytvára 3D obraz samotného bruška prst.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Generačný rozdiel

Ako sme spomínali vyššie, Galaxy S10 bude údajne vybavená 3. generáciou ultrazvukového skeneru. Momentálne ale nie je vôbec známe, aké budú výhody a prednosti skeneru 3. generácie. Jediné, čo sa dá na základe predošlých generácií určiť je, že nová generácia bude schopná pracovať aj cez sklo, ktoré bude hrubšie ako 800 mikrónov. Do hrúbky 800 mikrónov dokáže pracovať momentálne používaná 2. generácia ultrazvukových skenerov, zatiaľ čo 1. generácia dokázala pracovať len do hrúbky 300 mikrónov.

Kam sa dá ešte posunúť?

Má sa 3. generácia ultrazvukových skenerov vôbec kam posunúť, čo sa využitia týka? Aktuálna generácia zvláda naozaj ťažké podmienky (mokré prsty) alebo dokáže určovať krvný tok a srdcový tep. Technologický posun novej generácie zatiaľ úplne známy nie je, tým pádom ani nedokážeme určiť jeho potencionálne schopnosti. Tým pádom nám zostáva len dúfať, čo si pre nás Qualcomm spoločne so Samsungom pripravia a aké údaje nám v budúcnosti dokážu „vycucať“ z prsta.

Na záver treba určite dodať, že sa nejedná o oficiálne informácie od spoločnosti Samsung. Všetky vyššie spomenuté údaje sú založené buď na špekuláciách, alebo na informáciách, ktoré uviedli zahraničné zdroje.

Zdroj: techradar.com, úvodný obrázok: Twitter (UniverseIce)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close