SpravodajstvoTechnológie

Samoopravné obrazovky telefónov by mohli prísť v dohľadnej dobe na trh. Škrabance na displeji by sa tak mohli stať minulosťou

Displej vášho smartfónu môže byť oveľa odolnejší ako sme si zvykli. Nová generácia ochrany Gorilla Glass Victus nám to zaistí.

Odolnosť smartfónov je dnes už na celkovo vysokej úrovni, ak si zarátame ich možnosť ponorenia do vody, odolnosť voči prachu alebo pred pádom. Rôzne technológie a certifikácie nás uisťujú o tom, že sa k svojim zariadeniam už nemusíme správať ako k novorodencovi, ktorého musíme chrániť pred akýmkoľvek vonkajším vplyvom. Aktuálne nás portál androidauthority.com informuje o tom, že odolnosť smartfónov sa zasa o niečo zlepší. Náš displej má byť o niečo odolnejší voči pádom a rôznym škrabancom, čomu napomôže nová generácia ochrany. Ňou má byť Gorilla Glass Victus 2, ktorá sa už čoskoro dostane do prvých smartfónov. A čo všetko táto ochrana vydrží? Odpoveď si teraz prinesieme spoločne.

Prečo by sme si mali všímať, akú ochranu má náš displej?

O rôznych stupňoch ochrany vášho displeja ste už možno počuli. Ani pojem Gorilla Glass vám nemusí byť neznámy, nakoľko ide o celkom rozšírenú formu ochrany zariadení aj v lacnejších triedach smartfónov. V prípade Gorilla Glass sa rozprávame o forme spevneného ochranného skla, ktoré nám zabezpečí ochranu pred škrabancami a rôznymi pádmi. Za touto ochranou stojí spoločnosť Corning a ide o najznámejší typ ochrany pre náš displej, aký môžeme na trhu nájsť.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Samsung Galaxy S22_recenzia_displej_2
Zdroj: Vosveteit.sk

V skratke, ak náš smartfón disponuje ochranou Corning Gorilla Glass, môžeme si byť istí, že so sebou prináša kvalitnú ochranu. Ešte doteraz bolo najnovšou generáciou pre túto ochranu Gorilla Glass Victus, no aktuálne sa môžeme stretnúť so sklom Victus 2. Gorilla Glass Victus bolo siedmou generáciou ochrany pre náš displej a čím vyššia generácia sa na displeji nachádzala, tým lepšiu ochranu sme získali. Ak by nám teda náhodou aj telefón spadol či sme ho vložili do vrecka s ostrejším predmetom, nemusel sa poškodiť.

Akú ochranu nám Gorilla Glass Victus 2 prináša?

Najnovšia generácia ochrany pred škrabancami a pádmi pre displej nám ponúka naozaj zaujímavé možnosti. Vďaka takejto ochrane tak môžeme rátať s tým, že ak by nám aj smartfón spadol na zem, nemusí sa okamžite rozbiť. Takúto ochranu ocenia najmä menej opatrní používatelia, ktorým telefón častokrát padá a nemusia tak riešiť kúpu ochranného skla. Gorilla Glass Victus 2 podľa našich informácií dokáže ochrániť smartfón pred pádom z výšky 1 metra. Tieto testy boli vykonané pri pádoch telefónu na povrch, ktorý replikoval štruktúru betónu.

Honor 70 recenzia zahnuty displej
Zdroj: Vosveteit.sk

V súčasnosti by malo ísť o najlepšie vyvinutú ochranu displeja pred pádom, nakoľko Corning uviedol, že konkurenčné možnosti zlyhali pri páde z pol metra. Rovnako by s touto novou ochranou mal displej prežiť aj po tom, čo model spadne na povrchy pripomínajúce asfalt z výšky až dvoch metrov. Ak by tieto tvrdenia boli pravdivé, v budúcnosti by naše telefóny mali vydržať oveľa menej opatrné správanie.

Dávate si pozor na displej svojho smartfónu? A akým spôsobom si ho chránite? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close