SpravodajstvoXiaomi

Rýchle nabíjanie smartfónov bude ešte bezpečnejšie: Xiaomi predstavuje novinku, ktorá všetko zmení!

Xiaomi smartfóny budú schopné rýchlejšieho, no bezpečnejšieho nabíjania. Príchod procesora Surge P1 je už za rohom, uvádzajú zdroje.

Najväčším priekopníkom nových technológií je bezpochyby Xiaomi. Táto čínska spoločnosť priniesla mnoho revolučných noviniek, no najmä za dostupnú cenu. Dnes však na verejnosť vyšiel i nový nabíjací procesor, ktorý zmení celkovo náš pohľad na smartfóny i rýchle nabíjanie. Ako informuje portál Xiaomiadictos.com, tento procesor spoločnosti umožní nasádzať výkonné nabíjanie bez obáv z prehrievania batérie či jej skorej degradácie. Čo viac dodať, technológie idú vpred a my sa z toho môžeme len radovať. Novinka sa bude navyše nachádzať i v novom vlajkovom modeli spoločnosti, ktorý zažije svoju premiéru už o pár dní.

Lepšie nabíjanie zaberie menej priestoru

Ako všetci dobre vieme, Xiaomi sa rozhodlo priniesť v najbližšej dobe množstvo kompaktných modelov s menšou uhlopriečkou displeja, no i s tenším telom. Ak však chce spoločnosť i naďalej prinášať špičkové špecifikácie smartfónov, musí sa nejako popasovať s priestorom. A práve pre to má slúžiť Surge P1, nabíjací procesor, ktorý bude veľmi tenký a kompaktný. Čo je však na ňom najlepšie, umožní nám až 120W nabíjanie pre kompaktné modely, akým bude napríklad Xiaomi 12 Pro. A mimochodom, práve u tohto modelu má tento nabíjací procesor zažiť svoju premiéru.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

I napriek svojim malým rozmerom ide však o veľmi užitočnú súčasť smartfónov, ktorá posunie úroveň nabíjania o niečo vyššie. Voči 120W nabíjaniu bolo mnoho ľudí zatiaľ skeptických. Dôvodom sú práve obavy z prehrievania smartfónu a rýchlej degradácie batérie, čo však v prípade nabíjacieho procesoru Surge P1 od Xiaomi nehrozí. A my si teraz vysvetlíme prečo.

Xiaomi prinesie revolúciu rýchleho nabíjania

I napriek menšiemu priestoru sa Xiaomi s ich Surge P1 podarí dosiahnuť nižších teplôt počas rýchleho nabíjania. Tento nabíjací procesor má byť prítomný práve v modeli Xiaomi 12 Pro, ktorý je už teraz spájaný práve so 120W nabíjaním. Počas testov však mal dosiahnuť maximálnej teploty 37°C, čo je pre 120W nabíjanie naozaj obdivuhodná hodnota. Navyše má byť takéto nabíjanie oveľa bezpečnejšie a stabilnejšie. Vďaka takémuto procesoru v smartfónoch by sme sa už teda v budúcnosti nemali obávať vyšších hodnôt nabíjania.

Ako sme už spomínali, debut tohto nabíjacieho procesora má byť už o pár dní. Nie je zatiaľ známe, ako veľká batéria bude v modeli Xiaomi 12 Pro, no 120W nabíjanie sa spomína u viacerých zdrojov. Je taktiež možné, že spoločnosť nasadí tento procesor i u lacnejších základných modelov zo série.

Využili by ste 120W nabíjanie vo svojom smartfóne? A aký výkon nabíjania má váš súčasný smartfón? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close