Spravodajstvo

Rusko vyšetruje Microsoft

Microsoft ma už teraz problémy v Číne s podozreniami čínskej vlády, že porušuje súkromie uživateľov. Po Číne sa na útok proti Microsoft pridalo už aj Rusko. Možno si spomínate na nový ruský zákon, ktorý bol nedávno v septembri 2015 prijatý. Zákon ukladá zahraničným firmám povinnosť ukladať svoje dáta o uživateľoch na lokálnych – ruských servroch. Rusko argumentovalo zvýšenou ochranou uživateľov, ale na druhej strane sa dá tento krok vnímať ako zvyšovanie vplyvu Ruska nad zahraničnými firmami. Proti tomuto kroku sa okrem Googlu napríklad aj ostro postavila spoločnosť Adobe.

Predpokladalo sa, že Vladimir Putin bol priamo za iniciatívou tohto zákona, ktorý kritizoval americké firmy z konšpirácie na získavanie citlivých dát uživateľov a následnom odovzdávaní ich amerických tajným službám.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Sám Putin pri príjmaní tohto zákona povedal: „Internet začal ako špeciálny projekt CIA a v súčasnosti je aj tak rozvíjaný. Predsalen je to vojenský program, špeciálny program a tajné služby sú stále v centre diania“

Agentúra TASS ohlásila, že Rusko spustilo masívnu kontrolu amerických spoločností za cieľom zistenia, či spĺňajú lokálne regulácie. Až vyše 1000 inšpektorov bude nasadených na túto operáciu.

Zatiaľ neboli žiadne porušenia zákona nájdené a odhaduje sa, že zahraničné firmy už našli spôsob, ako ukladať dáta lokálne v Rusku. Ak by ale inšpektori našli pochybenia, tak by Microsoft mal veľký problém, keďže ruský trh tvorí výrazný podiel trhového podielu Microsoftu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close