Spravodajstvo

Rusko si dokonalo vystrelilo z Elona Muska. Do vesmíru poslalo staré „žiguli“

Spomínate si ešte na február 2018 kedy raketa spoločnosti SpaceX vyniesla do vesmíru automobil Tesla Roadster, ktorý to má namierené na Mars? Určite áno, každé väčšie média totiž priniesli o tom report. A ak predsa nie, tak nižšie si môžete pozrieť živý prenos z letu Tesly.

Zdá sa, že tento kaskadérsky kúsok spoločnosti SpaceX urobil na ruských vedcov dojem, ktorý sa pretavil do „vyslania“ legendárnej Lady, na ktorú si spomenie väčšina z nás, do vesmíru.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ruskí vedci si vystrelili z Elona Muska

Ruskí vedci tak reagovali na „Starmana“, ktorý riadi automobil Tesla Roadster naprieč vesmírom. Vyslali do vesmíru model autíčka legendárnej Lady spolu s Dmitrijom Rogozinom, ktorý je generálnym riaditeľom ruskej vesmírnej agentúry Roscomos. Model autíčka dosiahol výšku 150 kilometrov. Ako to celé prebiehalo si môžete pozrieť nižšie vo videu.

Len pre zaujímavosť, na rozdiel od Starmana, ktorý sa na Zem už nikdy nevráti sa Rogozin vrátil po 16-hodinovom lete a prekonaní vzdialenosti 2000 kilometrov od bodu, z ktorého vzlietol. Informuje o tom portál Futurism.com.

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close