APLIKÁCIE A HRY

Rozmýšľate nad cloudom? Tieto služby patria medzi najlepšie, ak sa rozhodnete zálohovať svoje dáta

Využívajte služby pre zálohovanie súborov aj vy. Pozrite sa, ktoré sú najlepšie a vyberte si tú, ktorá vám bude vyhovovať.

Ukladanie súborov na cloudovom úložisku je čoraz populárnejšie. Dôvodom je najmä kompatibilita naprieč rôznymi platformami, na ktorých môžeme svoje súbory jednoducho využívať. Okrem toho prostredníctvom cloudu občas presúvame svoje súbory zo smartfónu do počítača, prípadne naopak, pretože ide o rýchle a spoľahlivé riešenie. A to nespomíname ešte ani to, že prostredníctvom cloudu môžeme zdieľať svoje súbory s priateľmi a nemusíme ich tak posielať napríklad prostredníctvom Messengeru, ktorý by im skomprimoval kvalitu. K zálohe našich súborov na cloude máme mnoho možností. Pozrite sa teraz s nami vďaka portálu androidpolice.com na najlepšie služby na ukladanie a zálohovanie súborov na internetovom úložisku.

Prečo by sme mali využiť cloudové služby?

Zálohovanie súborov je dôležitým krokom k tomu, aby sme o ne pri nešťastnej náhode neprišli. Jednoducho sa totiž môže stať, že nám náš smartfón spadne, rozbije sa a my tak vieme prísť o všetky svoje snímky či dokumenty. Rovnako sa môže stať, že sa poškodí len interné úložisko, pričom pochopiteľne prídeme taktiež úplne o všetko. Rozumným riešením by sa mohlo zdať zálohovanie nášho smartfónu do počítača. No úprimne si povedzme, využiť cloudové služby je pre nás jednoduchšie, ako si zaberať miesto gigabajtmi súborov na našom disku v počítači.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Spoľahlivým riešením nie je ani SD karta, ktorá sa taktiež vie jednoducho poškodiť a my tak môžeme prísť o všetko. Alternatívou k SD karte môže byť napríklad USB kľúč či externý disk. V každom prípade ide ale o pevné úložisko, teda hardvér, ktorý vie byť chybný. V dôsledku poškodenia a následného preformátovania tak vieme prísť o naše snímky aj súbory. Práve preto by sme sa mali poobzerať po možnostiach cloudu a zistiť, aké rôzne služby sú v ponuke. A my vám teraz ten prehľad prinášame.

Takéto sú naše možnosti

Alternatív pre rôzne cloudové služby nájdeme mnoho. V skutočnosti ich je viac ako by sme si vedeli predstaviť, no niektoré úložiská predsa len neponúkajú to, čo by sme potrebovali. Aj z tohto dôvodu sme sa obrátili na zoznam tých najlepších cloudov, aké na trhu nájdeme. A veríme, že si niektorý z nich vyberiete aj vy a svoje súbory si zazálohujete. Nie je totiž veľmi príjemné sledovať, ako nám odchádzajú dôležité súbory zo zariadenia. Nižšie sa teda môžete pozrieť na zoznam týchto úložísk s mnohými výhodami aj adekvátnymi cenami.

  • OneDrive
  • IceDrive
  • Google Disk
  • pCloud
  • TeraBox
  • MEGA
  • MobiDrive
  • DropBox

Využívate niektorý z týchto cloudových služieb aj vy? Alebo si zálohujete súbory iným spôsobom? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close