Riaditeľ Huawei hovorí, že Mi Mix Alpha je len koncept bez praktického využitia. Lu Weibing zo Xiaomi nenechal jeho slová dlho bez reakcie

COO Huawei, Yu Chengdong, sa vyjadril, že nevidí praktické využitie smartfónu Xiaomi Mi Mix Alpha. Lu Weibing mu nič nezostal dlžný.

Xiaomi Mi Mix Alpha 5G
Zdroj: Youtube (Xiaomi)

26. septembra sa spustil predaj série smartfónov z produktovej línie Huawei Mate 30 v Číne. Po  jeho oficiálnom spustení sa v interview  jeden z redaktorov opýtal riaditeľa spoločnosti Huawei Yu Chengdong, zodpovedného za operatívu na to, čo si myslí o revolučnom smartfóne MIX Alpha od Xiaomi. Vyjadril sa o ňom iba ako o koncepte, ktorý navyše nemá praktický význam. Na tému upozorňuje portál  gizchina.com. Samozrejme, že riaditeľ Xiaomi nenechal jeho odpoveď dlho bez reakcie. Dnes ráno mu Lu Weibing, viceprezident Xiaomi, poslal odpoveď cez Weibo:

„Ak displej okolo celého tela nemá význam, aký má význam upravená verzia inej značky, ktorá sa predáva za viac ako 1700 eur?“.

O niekoľko hodín neskôr pokračoval ďalej:

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Výrobcovia smartfónov majú zodpovednosť a povinnosť povedať zákazníkom či použijú značku jednej z luxusných značiek áut alebo použijú svoj vlastný dizajn a dajú si naň cudzie logo. Tento problém by nemal byť ignorovaný a právo výberu by malo byť na strane zákazníka. Mnohí ľudia minú tisíce dolárov na nový smartfón, aby si kúpili „značkový“ smartfón. Ale ak nemá nič spoločné s týmito luxusnými značkami, prečo by platili tak veľa?“.

Lu Weibing mieril na Huawei Mate 30 RS Porsche Design verziu, ktorá stojí okolo 1700 eur. Je iba ľahko upravenou verziou pôvodného modelu. V tomto zmysle má riaditeľ Redmi pravdu. Je potrebné ešte spomenúť, že séria Huawei Mate nie je zameraná na značku Porsche (pozn. redakcie: ako výrobcu áut), ale na značku Porsche Design, na dizajnovú značku s rovnakým názvom, píše portál anzhuo.cn. Nižšie si môžete pozrieť oficiálne video, v ktorom spoločnosť Xiaomi predstavuje smartfón Mi Mix Alpha.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre