O smartfóny Mate 30 a Mate 30 Pro je enormný záujem. Dokazujú to prvé čísla predobjednávok, ktoré presiahli magickú hranicu

Huawei si so smartfónmi Mate 30 a Mate 30 Pro pripisuje na svoj účet nový rekord. Predobjednávky presiahli 1-milión zariadení v rekordne krátkom čase.

Huawei Mate 30 Pro
Zdroj: Huawei

Dnes otvoril čínsky gigant Huawei svoju prvú predajňu v meste Shenzen v Číne. Pri udalosti otvorenia predajne sa jeden z riaditeľov spoločnosti, Yu Chengdong, vyjadroval aj k sérii smartfónov Mate 30, ktorá bola oficiálne predstavená len pár dní dozadu. Podľa jeho vyjadrenia už teraz hrozí nedostatok dodávok, pričom dodal, že  predpredaj bol šesťkrát silnejší ako v prípade zariadenia P30. Iba tri hodiny od spustenia predobjednávok smartfónov Mate 30 a Mate 30 Pro presiahli 1-milión  predaných kusov. Cieľom spoločnosti je predať celkovo 20 miliónov telefónov zo série Mate 30. Obchody Huawei hlásia, že predaje smartfónov presiahli v rekordne krátkom čase objem tržieb vo výške viac ako 70 miliónov dolárov  . Je tak vidieť akú popularitu dosahuje Huawei v Číne. Informáciu priniesol portál gizchina.com.

Huawei Mate 30 Pro (1)
Zdroj: tlacová správa

Huawei verí v dobré výsledky predaja svojích smartfónov napriek sankciám zo strany americkej vlády. Spoločnosť si je ale vedomá vplyvu sankcií na svoje podnikanie. Tvrdí, že predaje smartfónov by bez amerických sankcií presiahli 300 miliónov kusov. Firma sa stále snaží vyhnúť „pazúrom“ USA, ktorá jej obmedzuje používať softvér od Google a iných amerických spoločností, vrátane  hardvéru vo svojích zariadeniach.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Podľa Huawei posledná séria vyžadovala veľké množstvo energie a výskumu. Okolo 3000 ľudí investovalo do výskumu a vývoja a cena presiahla 294 miliónov dolárov. Nedávno Huawei reagoval na naše otázky ohľadom dostupnosti zariadení na slovenskom trhu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre