Pozrite si čo ponúka novopredstavený Redmi 8A, vrátane prvých reálnych fotografií zariadenia

Redmi 8A je najdostupnejší smartfón z línie zariadení Redmi 8. Pozrite sa bližšie čo tento telefón ponúka, vrátane reálnych fotografií.

Zdroj: Youtube (FoneArena தமிழ்)

Minulý týždeň pre spoločnosť Xiaomi bol rušným, predstavila totiž viacero prémiových smartfónov. Dostalo sa však aj na nižšiu strednú triedu, kde ich dcérska spoločnosť Redmi predstavila zariadenie Redmi Note 8A. Pozrite si nižšie fotografie z unboxing video, ako smartfón vyzerá v realite. Mimochodom, nezabúdajte na cenu smartfónu, tá je 85€.  Unboxing video publikoval portál Fonearena.com na serveroch Youtube.

Redmi 8A dizajn

Hlavnou zmenou oproti predošlej generácií zariadenia je v podobe displeja. Redmi 8A ponúka 6,22” displej s HD+  rozlíšením, ktorý vo vrchnej časti ukrýva výrez v podobe kvapky, v ktorom nájdeme 8-megapixelovú selfie kameru. Pomer strán displeja je 19:9. V prípade smartfónu Redmi 7A, telefón ponúkol 5,45” displej s rovnakým rozlíšením a pomerom strán 18:9. V oboch prípadoch je displej pokrytý krycím sklíčkom Gorilla Glass 5.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Redmi 8A displej vs Redmi 7A
Zdroj: Youtube (FoneArena தமிழ்)

Zadná stena smartfónu ukrýva 12-megapixelovú AI kameru spolu s bleskom. Jedná sa o snímač Sony IMX363 s veľkosťou pixelov 1.4μm, clonou f/1.8, 6 šošovkami a podporou technológiu Dual PD autofokus.

Redmi 8A_kamera
Zdroj: Youtube (FoneArena தமிழ்)

Zaujímavosťou je, že sa jedná o rovnaký snímač aký nájdeme napríklad v smartfónoch POCO F1 či Xiaomi Mi 8. Kvalitu fotografií si môžete pozrieť nižšie.

Z pohľadu hardvéru telefón ponúka procesor Qualcomm Snapdragon 439, ktorý je doplnený o 2GB/3GB RAM v kombinácii s 32GB úložným priestorom. Smartfón je tak vhodný pre základné používanie ako je volanie, písanie správ, Facebook, prezeranie internetu či videí. Na náročnejšie úlohy, ako je hranie najnovších herných titulov bohužiaľ nemá dostatok výkonu.

Redmi 8A_vykon
Zdroj: Youtube (FoneArena தமிழ்)

Určite Vám neuniklo, že v zadnej stene nie je umiestnený skener odtlačkov prstov. Ten by ste zároveň vzhľadom na cenovku márne hľadali v displeji zariadenia. Xiaomi sa namiesto skeneru odtlačku prstov rozhodla využiť technológiu rozpoznávania tváre. Smartfón sa môže ďalej pochváliť veľkou batériou s kapacitou 5 000mAh, s podporou rýchleho nabíjania do 18W a USB Type – C výstupom.

Redmi 8A_odomykanie tvarou
Zdroj: Youtube (FoneArena தமிழ்)
Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre