Redmi Note 8 2021 mieri do Európy: Takto nízka bude cena!

Redmi Note 8 2021 je smartfón pre nenáročných s naozaj nízkou cenou. Vieme, kedy príde do Európy a koľko si výrobca vypýta!

Xiaomi Redmi Note 8 2021
Zdroj: Twitter (Xiaomi)

Znovuzrodenie starších smartfónov nie je ničím neobvyklým. Čínska spoločnosť Xiaomi však k tomuto kroku pristúpila prvýkrát, keď po 2 rokoch znovu predstavila populárny Redmi Note 8. Obľúbený smartfón v novom šate potešil mnohých používateľov pôvodného modelu, ktorý je stále vo veľkom využívaný. Ak teda patríte medzi používateľov smartfónov, ktorí nepotrebujú veľké inovácie a radšej siahnete po staršom dizajne s obstojnou výbavou, mali by ste popremýšľať nad Redmi Note 8 2021. Jeho cena bude až šialene nízka a sme si istí, že obnovený model získa minimálne takú popularitu, ako ten pôvodný.

Príchod do Európy

Len pred malou chvíľou nás portál Xiaomiadictos.com upozornil na predaj smartfónu v Európe. Redmi Note 8 2021 vstúpi do predaja v Španielsku už 21.6.2021 a dá sa očakávať, že čoskoro bude v predaji i v naších končinách. Pre smartfón samozrejme platí úvodná cena, ktorá bude v platnosti celkovo 7 dní. Tá bude vo výške 159,99€, čím sa stane veľmi dostupným modelom. Po uplynutí doby pre úvodnú cenu bude smartfón dostupný za 179,99€, čo stále nie je veľa.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Redmi Note 8 2021

Znovuzrodený model z roku 2019 bude mať čo ponúknuť. Svojou výbavou však bude určený pre menej náročných užívateľov, nízka cena si však k sebe zrejme priláka mnohých. Srdcom smartfónu bude čipset MediaTek Helio G85 a model bude dostupný len v konfigurácii 4+64GB, úložisko je však možné rozšíriť o SD kartu.

Samozrejmosťou je 6,3″ IPS LCD displej, USB-C konektor pre 18W nabíjanie batérie s kapacitou 4000mAh či kamera so 4 snímačmi. Hlavný snímač ponúkne 48mpx, doplní ho však 8mpx ultraširoký snímač a dva 2mpx snímače pre makro a hĺbkové snímky sú skôr len do počtu.

Vyzdvihli by sme však i prítomnosť technológie Bluetooth 5.2, ktoré nájdeme napríklad vo vlajkových modeloch tohto roku. Jediným sklamaním u smartfónu je absencia NFC pre bezkontaktné platby, to však nebolo prítomné ani v pôvodnom modeli.

Čo poviete, príde vám cena Redmi Note 8 2021 adekvátna, alebo by ste zvolili inú cenu? A premýšľate i nad takýmto znovuzrodeným smartfónom? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre