Honor a Google služby? Máme ďalšie informácie ohľadne podpory Mobilných služieb Google pre telefóny Honor

Hovorca spoločnosti Honor potvrdzuje, že pracujú na tom, aby Mobilné služby Google boli čo najskôr dostupné v telefónoch spoločnosti.

honor v30 pro
Zdroj: Produktová fotografia - úprava: Vosveteit.sk

Spoločnosť Honor dlhé roky patrila pod krídla spoločnosti Huawei. Tá ju však v dôsledku sankcií zo strany amerických úradov musela v minulom roku predať, aby zabezpečila prežitie značky. Dnes ide však o dve nezávislé spoločnosti. Aktuálne v nových telefónoch Honor nenájdeme Mobilné služby Google, čo je „dedičstvo“ po spoločnosti Huawei. Ešte v máji nemecká pobočka Honoru prostredníctvom sociálnej siete Twitter však prezradila, že v smartfóne Honor 50 budú už dostupné aj Google aplikácie. Marketéri na sociálne sieti však povedali, že ide zatiaľ „o tajnú informáciu“.

Google služby a telefóny Honor

Najnovšie sa pre zahraničný portál gsmarena.com vyjadril hovorca spoločnosti, ktorý potvrdil, že aktívne pracujú na návrate Google služieb do telefónov spoločnosti. Konkrétne uviedol, že globálne verzie Honor telefónov a tabletov budú schopné využívať Mobilné služby Google.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Portál ďalej dodáva, že hovorca spoločnosti prezradil, že sa aktuálne nachádzajú vo fáze certifikácie Honor zariadení v rámci programu Google’s Play Protect, aby mohli využívať Google služby vo svojich telefónoch. Treba však rovnako povedať, že hovorca spoločnosti bol na ďalšie informácie skúpym. Neprezradil, či sa návrat Google služieb bude týkať len nových zariadení, alebo sa bude dotýkať aj telefónov, ktoré boli predstavené s Mobilnými službami Huawei. Rovnako ani neprezradil časový harmonogram, kedy by sme mohli vidieť Mobilné služby Google v telefónoch Honor.

Hoci dnes presne nevieme, v ktorých všetkých zariadeniach opäť uvidíme Google aplikácie, tak aj napriek tomu ide o skvelé správy, že spoločnosť aktívne pracuje na tom, aby bol tento nedostatok telefónov spoločnosti čo najskôr vyriešený.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre