RecenzieZariadenia

RECENZIA: Vyskúšali sme slúchadlá Onyx Free. Spoločnosť Tronsmart opäť nesklamala

Bezkonkurenčná kvalita zvuku a výdrž batérie

Bezdrôtové slúchadlá sme si predstavovali ako drobné štuplíky, ktoré sa musia často nabíjať, ľahko sa stratia a ak spadnú na zem, musíte sa začať pozerať po iných.

Už len to, že sa zbavíte kábla a fungujete cez Bluetooth znamená určitú stratu kvality zvuku. Vadí to? Vôbec nie, ak nie ste hudobný fajnšmeker tých najvyšších nárokov. Slúchadlá Onyx Free síce nepredstavujú tú najvyššiu triedu, ale aj napriek tomu ide o veľmi kvalitné slúchadlá, ktorých cena je podhodnotenou.  Ich hlavnou devízou je predovšetkým pohodlie, či nadpriemerný zvuk vo svojej kategórii, ale dostanete oveľa viac. Už žiadne zamotané káble, alebo krátka výdrž batérie. Po týždňovom testovaní môžeme povedať, že okrem pohodlia dostanú zákazníci aj excelentnú kvalitu.

Slúchadlá nájdete v e-shop GeekBuying.com. PS: s kupónom „BKG8TH02“ ušetríš ďalších niekoľko €

Nie sú dokonalé, to však nevadí

Začneme negatívami, lebo tých je v porovnaní so všetkým čo dostanete za relatívne malú cenu, minimum. V prvom rade zvuk zo slúchadiel je v danej cenovej skupine bezkonkurenčný, jediné, čo mi tam chýbalo bola možnosť prispôsobiť si aspoň trochu výšky, či basy, závisí to však na osobných preferencií. Napriek tomu je zvuk kvalitný, čistý a vo väčšine prípadov sa prenáša bez najmenších problémov. 

Slúchadlá taktiež prichádzajú so zabudovaným mikrofónom. Počas hovoru vám druhá strana dokáže bezproblémovo rozumieť, ak sa nenachádza v hlučnejšom prostredí. Hlas zachytený mikrofónom je na môj vkus mierne  tichším a  tlmeným, akoby ste boli pod vodou. Čo sa týka prenosu zvuku, ten funguje bezproblémovo, až na jeden prípad. Slúchadlá som využíval hlavne pri cvičení a behu – pri ňom sa problém prejavoval najviac. Vtedy dochádzalo k občasným trhaniam počas pesničiek. Predpokladám však, že to mohlo byť spôsobené otrasmi mobilu, ktorý sme nosili v zadnom vrecku. Musím však dodať, že môj smartfón nepodporuje najnovší Bluetooth 5.0 štandard, ktorým slúchadlá disponujú. Po presunutí telefónu na stabilnejšie miesto problémy prestali.

Násady pre každý typ ucha

Onyx Free prichádzajú s dvoma typmi štucní do ucha. V balení nájdete tiež nabíjací box, kábel a manuál na obsluhu. Ten sa vám zíde, pretože sú v ňom zapísané skratky, ktorými môžete slúchadlá ovládať. Nastaviť si môžete štandardne hlasitosť, prepnúť pesničku, alebo prijať hovor. Stlačením gombíka si môžete taktiež aktivovať asistenta v smartfóne, či už ide o Siri, alebo Google Asistenta. Ten nám aj cez vstavaný mikrofón rozumel bez problémov. Pohľad na zoznam príkazov ma spočiatku trošku vydesil, avšak už po druhom až treťom nasadení som si ich intuitívne osvojil. 

Tronsmart Onyx Free
Stav batérie. Zdroj: vosveteit.sk

Čo sa týka výdrže batérie, na balení si môžete všimnúť, že krabička vydrží nabitá až 35 hodín. Samotné slúchadlá vám bezproblémovo vydržia hrať 4 hodiny bez potreby nabíjania. Zariadenie sme nabili hneď ako sa nám dostalo do rúk a po týždni každodenného používania sa drží na 50-60%, čo nás milo prekvapilo. Krabička na nabíjanie slúchadiel prichádza s funkciou UV sterilizácie vždy, keď ju zatvoríte. Po tom uvidíte LED svetielka vpredu, ktoré začnú blikať po dobu 30 sekúnd.

Tvar slúchadiel Onyx Free vám sadne do ucha bezproblémovo, aj vďaka štupľom, ktoré prichádzajú v rôznych veľkostiach. Samotné telo slúchadiel vám vyplní ucho a izoluje vonkajšie ruchy. V porovnaní s inými slúchadlami na kábel v podobnej cenovej hladine je zvuk perfektný. Skúšali sme slúchadlá rôznych značiek, či už išlo o štupľové slúchadlá, alebo slúchadlá na uši.  Dosah sa drží približne do 6-7 metrov, závisí aj od toho, koľko prekážok sa medzi vami nachádza.

Už som spomínal, že keď sme zobral slúchadlá aj na bežeckú dráhu. Problémy s prenosom nastali len v prípade, že som mal smartfón uložený v zadnom vrecku. Po premiestnení všetko fungovalo bez problémov.

Technické špecifikácie

Model Onyx Free prichádza s Bluetooth verziou 5.0. Pripojenie sa udáva do 15 metrov, no takú vzdialenosť sa mi v praxi nepodarilo dosiahnuť. Slúchadlá sú vodotesné, pričom disponujú  certifikátom IPX7. Batéria v slúchadlách má veľkosť 40 mAh a nabíjací box ponúka 500 mAh. Slúchadlá sú veľmi ľahké a v uchu si ich ani len nevšimnete. V prípade úplného vybitia  box nabijete na 100% v priebehu hodiny a pol. Nabíjanie prebieha klasicky pomocou kábla s výstupom USB-C.

Tronsmart Onyx Free
Slúchadlá. Zdroj: vosveteit.sk

Pár slov na záver

Onyx Free ponúkajú dlhú výdrž batérie, kvalitný zvuk, ktorý je medzi inými bezdrôtovými slúchadlami v tejto cenovej kategórii je bezkonkurenčný. K tomu dostanete aj vodotesnosť, vďaka čomu môžete v prípade zašpinenia umyť slúchadlá aj pod tečúcou vodou. Ak by vám to bolo málo, krabička na nabíjanie prichádza s UV sterilizáciou, ktorá sa zbaví všetkých nežiadúcich mikróbov. Okrem iného držia dobre v uchu aj pri náročnejších aktivitách. Prichádzajú tiež so zabudovaným mikrofónom, cez ktorý môžete volať, alebo používať mobilného asistenta. 

V prípade, ak by Vás slúchadlá zaujali, tak ich nájdete na odkaze nižšie.

Slúchadlá nájdete v e-shop GeekBuying.com. PS: s kupónom „BKG8TH02“ ušetríš ďalších niekoľko €

Cena sa pohybuje okolo 30€. Ide o malú cenu vzhľadom na to všetko, čo slúchadlá ponúkajú.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close