Recenzie

RECENZIA: S nabíjacou stanicou BlitzWolf BW-S25 nabijete súčasne viacero zariadení vrátane notebooku a smartfónu

BlitzWolf BW-S25 je nabíjacou stanicou, ktorá ponúka dostatok výkonu na to, aby ste súčasne nabili notebook a aj ďalšie zariadenia.

Mnohí z nás používajú hneď niekoľko zariadení súčasne. Ide o tablety, smartfóny, notebooky, Bluetooth slúchadlá a podobne. Častým problémom ale je pomerne komplikované nabíjanie. Hlavne nedostatok zástrčiek alebo nájdenie vhodného adaptéra, môže byť problém. Odpoveďou ale na tieto nepríjemnosti môže byť nabíjacia stanica BlitzWolf BW-S25.

Balenie

Balenie nabíjacej stanice BlitzWolf BW-S25 je pomerne chudobné. Nájdete v ňom len samotné zariadenie so stojanom, ku ktorému je potrebné pripojiť vhodný kábel, aby ste mohli nabíjať váš smartfón či ďalšie zariadenie. Vzhľadom na to, že nabíjacia stanica disponuje solídnym výkonom, tak je škoda, že výrobca nepribalil aj kábel s maximálnym výkonom nabíjania ako ponúka BlitzWolf BW-S25. V každom prípade ale potešil stojan, ktorý pevne drží na stole a to vďaka pogumovaným nožičkám. Rovnako po bokoch stojana je aj priestor pre odloženie tabletu alebo telefónu počas nabíjania.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
BlitzWolf BW-S25 recenzia stojan
Zdroj: Vosveteit.sk

Výkon

V mojom prípade na to, aby som využil potenciál zariadenia naplno, tak som si zadovážil USB-C kábel, ktorý ponúka 100W výkon. Stál ma to približne ďalších 10€. Zakúpil som si ho z dôvodu, aby som mohol pomocou stanice nabíjať aj notebook, ktorý potrebuje príkon 65W, aby sa nabíjal. Väčšina dodávaných káblov k telefónom totiž takýto výkon neponúka.

BlitzWolf BW-S25 recenzia_titulka
Zdroj: Vosveteit.sk

Zariadenie celkovo disponuje 6 výstupmi. Tri z nich sú typu USB-C a zvyšné sú typu USB-A. Maximálny výkon možno využiť len pri nabíjaní jedného zo zariadení prostredníctvom USB-C portov. Treba podotknúť, že všetky porty sú ale schopné nabíjať pri maximálnom výkone 75W. V prípade nabíjania cez USB-A výstup, maximálny tok energia je 60W a to prostredníctvom vrchného portu. Rovnako aj tu platí, aby ste dosiahli maximálny výkon, tak môžete nabíjať len jedno zariadenie. Zvyšné dva USB-A výstupy ponúkajú po 10W.

BlitzWolf BW-S25 recenzia vystupy
Zdroj: Vosveteit.sk

V prípade nabíjania viacerých zariadení súčasne dochádza k prerozdeleniu toku energie. Nižšie na grafe si môžete pozrieť výkon v rôznych situáciách, kedy nabíjate viacero zariadení súčasne.

BlitzWolf BW-S25_vystupy a ich kombinacia
Zdroj: BlitzWolf BW-S25

Vzhľadom na podporu štandardov PPS, PD 3.0 e QuickCharge 3.0, som hravo dokázal nabiť notebook spolu so smartfónom a Bluetooth slúchadlami prostredníctvom jednej nabíjačky. Výhodu to má najmä v tom, že som mal čistý pracovný stôl. Rovnako som telefón nenabíjal pri plnom výkone, čím som šetril jeho batériu.

Na druhej strane treba brať ale do úvahy, že v niektorých situáciách je potrebné napríklad nabiť smartfón čo najrýchlejšie. V tomto prípade pri telefónoch s vyšším výkonnom nabíjania, sa nevyhnete tomu, aby ste odpojili niektoré z pripojených zariadení, ak ich nabíjate súčasne viac.

Záver

Ako to uzavrieť? Nabíjacia stanica je šikovnou a zaujímavou voľbou pre každého, kto chce ušetriť priestor na stole. Rovnako musím povedať, že cena zariadenia je dnes nastavená pomerne nízko, stojí v rozmedzí 30 až 40€. Len pre porovnanie, nabíjačka k notebooku s výkonom 65W vás vyjde približne rovnako. Z tohto pohľadu ide o skvelú kúpu, lebo nedostanete nabíjačku s jedným, ale hneď dvomi typmi výstupov, pričom každý z nich ponúka pomerne solídny výkon a môžete súčasne nabíjať viacero zariadení.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close