RecenzieSponzorovaný obsahSpravodajstvo

RECENZIA Honor Band 5: Jeho kúpou nič nepokazíte. Patrí k najlepším vo svojej cenovej kategórii

RECENZIA Honor Band 5: kúpou tohto náramku nič nepokazíte. Vo svojej cenovej kategórii je najlepšou voľbou.

Pri kúpe dostupného fintess náramku v súčasnosti máme viacero alternatív, tými najžiadanejšími sú však Mi Band 4 od spoločnosti Xiaomi, a Honor Band 5 od Huawei. Nižšie sme si pre Vás pripravili skúsenosti z približne týždňového testovania náramku Honor Band 5.

Honor Band 5

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Balenie Honor Band 5 náramku

Balenie náramku je vcelku jednoduché. Okrem samotného fitnes náramku v ňom nájdeme ešte USB kábel, dock pre nabíjanie, a niekoľko návodov.

Honor Band 5 recenzia balenie (1)
Zdroj: vosveteit.sk

Konštrukcia a dizajn

Tu sa musíme pozastaviť, ale v pozitívnom slova zmysle. Keď porovnáme Honor Band náramok z Mi Band 4 od Xiaomi, tak musíme povedať, že hoci kvalitovo sú spracované na rovnakej úrovni, tak z pohľadu dizajnu sa nám páčia o niečo viac. A to z dôvodu domáceho tlačidla “Home button”, ktoré je výraznejšie. Tiež spracovanie remienka z pohľadu dizajnu je o niečo krajším. Nejedná sa totiž o “hladký” remienok, ale miestami je vrúbkovaný. Zároveň skoba remienku je o niečo pevnejšie ako v prípade Mi Band náramku. Na druhej strane musíme povedať, že sa nám ani pri jedných hodinkách nestalo, že by nám nechcene spadli z ruky. Aby sme ešte nezabudli, tak v prípade Honor Band 5 je skoba plastové.

Honor Band 5 recenzia remienok (1)
Zdroj: vosveteit.sk

Displej

Honor Band 5 ponúka displej typu AMOLED. Vďaka tomu podanie farieb je veľmi kvalitným, ako aj viditeľnosť na priamom slnku je dostatočná. Síce viditeľnosť nie je dokonalou, ako v prípade lepších smartfónov, tak aj napriek tomu uvidíte všetky potrebné informácie bez toho, aby ste si museli nejak tieniť displej alebo niečo podobné. Rozlíšenie displeja je 240 x 120 bodov a veľký je 0,95”.

Honor Band 5 displej na slnku (1)
Zdroj: vosveteit.sk

Prekvapila nás široká podpora športových módov

Honor Band 5 ponúka možnosť sledovania až 11 rôznych športových aktivít. Od chôdze, plávania, behania, bicyklovanie až posilňovanie. Treba tiež podotknúť, že Band 5 je veľmi ľahkým náramkom, a preto počas bežnej činnosti alebo pri športovaní sa nám niekoľkokrát podarilo zabudnúť na to, že ho vlastne máme na sebe. Z pohľadu merania, musíme povedať, že sa nevymyká nijak zvlášť Mi Band 4 náramku. Hodnoty ako tep srdca, prejdená vzdialenosť a podobne bola veľmi podobná.

Honor Band 5 recenzia senzory (1)
Zdroj: vosveteit.sk

Honor Band však na rozdiel od Mi Band podporuje viac športov, a možnosť merania kyslíka v krvi. Poslednú zmieňovanú funkciu sme však bohužiaľ neodskúšali, nieže by sme nechceli, ale v náramku v čase testovania absentovala. Problémom je, že funkcia je aktuálne len vo vývoji, a je dostupná vo vybraných softvérových verziách náramku (my sme si hneď náramok aktualizovali na najnovšiu verziu 1.1.0.74). Následne sme kontaktovali podporu Huawei, kde nám bolo povedané, že funkcia bude dostupná v októbri pomocou softvérovej aktualizácie. Škoda.

Honor Band 5 recenzia sportove mody
Zdroj: vosveteit.sk

Slovenčina v náramku (zatiaľ) nie je. Našťastie Čeština funguje v poriadku

Jedným z ďalších prekvapení pre nás bolo, že fitness náramok aktuálne nepodporuje Slovenčinu. Jazyk sa automaticky synchronizuje s jazykom telefónu, a pri navolení jazyka, ktorý absentuje, sa Vám bude zobrazovať prázdne miesto namiesto textu. Našťastie však plnohodnotne funguje ako Čeština, tak aj Angličtina a ďalšie svetové jazyky bez problémov. Podľa informácií, ku ktorým sme sa dostali, Slovenčina by v krátkej budúcnosti mala byť dostupná.

Ďalšie funkcie a rozhranie aplikácie

Ťažko sme predýchavali aktuálnu absenciu merania kyslíka v krvy, našťastie rozhranie hodiniek a aplikácia nás nadchli, a tak sme na chvíľku zabudli na jej absenciu. Rozhranie hodiniek pôsobí na nás pozitívne. Je veľmi jednoduché, ikonky sú väčšie ako v prípade konkurencie, ako aj informácie na displeji. Treba však dodať, že niekomu sa však nemusí páčiť,  rozhranie je totiž farebnejšie, ako ponúkajú iní výrobcovia. Nám to však nevadilo, ba naopak. Zároveň vďaka väčším ikonkám v kombinácii s AMOLED displejom nemusíte (pozn. redakcie: hlavne na priamom slnku) si hodinky dávať doslova pred nos, aby ste si pozreli napríklad čas či informácie o vašej aktivite. Tiež mnohých poteší aj jednoduchá možnosť zmeny ciferníka, a to podržaním domovskej obrazovky displeja.

Ak by Vám nestačila predinštalovaná ponuka, tak pomocou aplikácie môžete stiahnuť ďalšie desiatky domovských obrazoviek. Rozhranie aplikácie Zdravie na nás zapôsobilo rovnako pozitívne. Je veľmi jednoduché a prehladné. V rámci aplikácie tiež možno nastaviť napríklad 24 hodinový monitoring tepu, ktorý je stále viac žiadaným. Ako fyzicky vyzerá rozhranie si môžete pozrieť nižšie. Mimochodom, aplikácia ponúka podrobné prehľady Vašej aktivity ako na mesačnej, týždennej, dennej a do konca aj na hodinovej báze, čo nás po pravde prekvapilo.

Aby sme ešte nezabudli, aplikácia Zdravie umožňuje prepojenie aj s aplikáciou Google Fit, čo určite poteší nejedného fanúšika služieb Google.

Konektivit a výdrž batérie

Ako je to v skutočnosti s výdržou batérie? Výrobca udáva teoretickú výdrž až do 20 dní. Skutočnosť je však iná. Nám sa podarilo pri neustálom spárovaní s telefónom, častým notifikáciam (asi do 100/denne) a občasnom športovaní dosiahnuť 7 dní. Tam sme skončili približne s 20% batérie. Z pohľadu konektivity a prepojenia so smartfónov musíme povedať, že hodinky pracujú na jednotku! Všetky notifikácie zo smartfónu dorazili s minimálnym oneskorením pričom spojenie vôbec nepadalo. Samotné párovanie hodiniek a synchronizácia pritom prebieha len pár sekúnd.  Tiež oceňujeme to, že v rámci hodiniek je aj história notifikácií – teda správ, SMS, e-mailov a podobne –  teda správ, SMS, e-mailov a podobne. Notifikácie je možné následne rozkliknúť a pozrieť si aj jej obsah v obmedzenom režime.

Honor Band 5 recenzia notifikacie
Zdroj: vosveteit.sk

Zhodnotenie

Náramok je skutočne šikovným pomocníkom, a vďaka notifikáciam môžete bezproblémovo odložiť telefón na bok bez toho, aby ste ho pri každom pípnutí museli dvíhať a pozerať sa, čo Vám došlo. Ponúkajú zároveň širokú možnosť sledovania aktivít, ktorá je výrazne väčšia ako v prípade hlavného konkurenta, Mi Band 4 náramku od Xiaomi. Na druhej strane neponúkajú možnosť ovládania hudby, čo ponúka zas náramok od Xiaomi. Musíme tiež pochváliť skvelý displej, a zároveň druhým dychom dodať, že keď Huawei splní čo sľubuje – podporu merania kyslíka v krvi, tak jednoducho tento fitness náramok nebude mať konkurenciu vo svojej cenovej kategórii. V každom prípade, za 25€ (pozn. redakcie: len v zahraničných e-shopoch) lepší náramok nekúpite. My sme si ho objednali z e-shopu Cafago.com.

Honor Band 5

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close