Recenzie

RECENZIA FutureFit Pulse: Lacné inteligentné hodinky s funkciami, ktoré dokážu prekvapiť. Pozrite sa, čo ponúkajú!

FutureFit Pulse sú lacné inteligentné hodinky s prémiovým dizajnom a funkciami, ktoré prekvapia. Pozrite sa, ako fungujú v praxi.

Inteligentné hodinky v posledných rokoch zažili neskutočný nárast na popularite. Mnoho ľudí tak siaha po rôznych typoch hodiniek či fitness trackeroch akými môžu byť napríklad fitness náramky. Nebudeme si však klamať, inteligentné hodinky vyzerajú o niečo krajšie na zápästí a je úplne jedno, či ste muž alebo žena. Na výber máme z rôznych typov ciferníkov, niekto preferuje guľaté hodinky a iný zasa hranaté po vzore Apple Watch. Pekným kúskom za nízku sumu sú však hodinky FutureFit Pulse, ktoré ohromia svojím elegantným dizajnom, no aj množstvom funkcií. A ako tieto hodinky fungujú v praxi? Na to sa teraz pozrieme spoločne!

Balenie a spracovanie hodiniek

Inteligentné hodinky FutureFit Pulse ku vám prídu zabalené v elegantnej malej krabičke, v ktorej nájdeme všetko potrebné. Je v nej nabíjací kábel a samotné hodinky, no čo viac by sme predsa len potrebovali. Už pri prvom pohľade na hodinky však nebudete mať pocit, že v rukách držíte také lacné zariadenie. Naznačuje to najmä konštrukcia, ktorá je vyrobená zo zliatiny hliníka, ktorá sa využíva napríklad pre letecký priemysel. Nemusíte sa tak báť, že by ste svoje hodinky niekde len tak poškriabali či rozbili.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
FutureFit Pulse
Zdroj: Vosveteit.sk / Kristína Šimková

K hodinkám FutureFit Pulse dostanete aj čierny silikónový remienok, ktorý niekomu môže vyhovovať, inému zasa nie. Ja som však toho názoru, že ak mám hodinky využívať pre šport, silikónový remienok je určite lepším riešením ako kožený či kovový. A ak by vás náhodou znudil, určite môžete siahnuť po novom remienku podľa vlastnej preferencie. Hodinky sú navyše veľmi elegantné ku každej príležitosti. Na ruke pôsobia prémiovým dojmom, preto by som sa ich nebála nosiť ako na športovanie, tak aj do spoločnosti.

Displej s veľkou možnosťou úprav a prispôsobenia

Hodinky dokážu potešiť 1.69″ LCD displejom, ktorý má celkom slušnú čitateľnosť na slnku. Ponúka štyri stupne jasu, pričom na dobrú čitateľnosť aj v exteriéri nám postačí pokojne druhý stupeň, teda stredný jas. Čo mi však osobne na hodinkách s názvom FutureFit Pulse chýbalo, je automatický jas. Nie je to však veľkým problémom, pretože si opäť musíme pripomenúť, že ide o veľmi nízku cenovú triedu, ktorá sa pohybuje okolo 30€. Medzi funkcie displeja však musím zarátať aj baterku, ktorá svieti naozaj slušne. Pri tejto funkcii sa displej stane celý biely a svieti tak, že pri priamom pohľade na hodinky by nás pokojne mohli zabolieť oči. Pri funkcii baterky to však vnímam ako pozitívum.

FutureFit Pulse Displej
Zdroj: Vosveteit.sk / Kristína Šimková

Spomenula som však už možnosti úpravy a prispôsobenia displeja hodiniek FutureFit Pulse. Rozprávame sa tu o rôznych ciferníkoch, ktoré si môžeme vybrať, no aj vytvoriť sami. Na displej si tak môžeme dať svoju obľúbenú fotografiu alebo si vybrať zo slušného množstva prednastavených ciferníkov. Pri nich však musíme dbať aj na to, čo nám na domovskej obrazovke ponúknu. Nie každý totiž podporuje všetky štatistiky ako sú napríklad kroky, srdcový tep či ďalšie štatistiky.

Párovanie pre FutureFit Pulse zvládne úplne každý!

Silnou stránkou hodiniek je aj jednoduché ovládanie a ešte jednoduchšie párovanie. To neprebieha pomocou skenovania QR kódu či podobným spôsobom, ktorý je zdĺhavý a poznám ho napríklad od Xiaomi. Párovanie prebieha rýchlo a podobá sa párovaniu v sekcii Bluetooth. Smartfón jednoducho naskenuje hodinky v okolí a pripojí sa k nim. Aplikácia pre spárovanie hodiniek FutureFit Pulse sa mimochodom nazýva GloryFit a ponúka prehľadné rozhranie. Jej jedinou nevýhodou je, že sa správa podľa nastavenia jazyku smartfónu. Ak teda máte svoj smartfón v slovenčine, aj aplikácia sa do nej prepne. Možno sa pýtate, prečo je toto nevýhodou. Aplikácia totiž nezvláda slovenčinu bezchybne a občas sa stretneme s nepresnými alebo kostrbatými prekladmi. GloryFit nájdeme ako v Obchode Play, tak aj v App Store, teda hodinky si vieme spárovať s Androidom aj iPhone.

Glory Fit
Glory Fit
Developer: Smart Wear
Price: Free
‎GloryFit
‎GloryFit
Developer: 维 韦
Price: Free

FutureFit Pulse sú lacné hodinky s množstvom funkcií

Konečne sa dostávame k funkciám, ktoré hodinky ponúkajú. Ako som už spomenula, v hodinkách nájdeme aj možnosť ich využitia ako baterku, vieme si teda nimi posvietiť na cestu. Okrem toho však hodinky FutureFit Pulse ponúkajú aj množstvo funkcií pre meranie fyziologických funkcií. Umožňujú nám kontinuálne merať srdcový tep, teda bez prerušenia a tieto údaje následne spracovávajú v aplikácii. Dámy poteší možnosť zaznamenávania svojho menštruačného cyklu priamo v aplikácii, ktorá automaticky vypočíta aj vašu nasledujúcu periódu či obdobie ovulácie.

FutureFit Pulse SpO2
Zdroj: Vosveteit.sk / Kristína Šimková

Čo je však na hodinkách zaujímavé, podporujú aj meranie saturácie kyslíku v krvi (SpO2), čo nie je v tejto cenovej úrovni bežné. Ide však skôr o orientačný údaj, ktorý prostredníctvom inteligentných hodiniek nikdy nemusí byť presný, no môže slúžiť pre našu informáciu. Rovnako medzi ukazovatele nášho zdravia môžeme zaradiť aj meranie spánku, ktoré však nepodporuje meranie fázy REM. Spánok tak analyzuje na ľahký a hlboký.

FutureFit Pulse spánok
Zdroj: Vosveteit.sk / Kristína Šimková

Hodinky nás vedia upozorniť na dlhé sedenie a podnietiť nás k tomu, aby sme sa na chvíľu prešli. Samozrejmosťou je tiež aj upozornenie na prichádzajúci hovor a informácia o správach SMS a notifikáciách v smartfóne. Zaujímavou funkciou je tiež možnosť vytvárania snímok v smartfóne jednoduchým nasmerovaním hodiniek. Tie tak môžu slúžiť ako spúšť pre kameru, pričom smartfón máme ďalej od seba. FutureFit Pulse však rovnako podporujú veľké množstvo športových režimov, medzi ktoré môžeme zaradiť tradičnú chôdzu, beh, cyklistiku a plávanie, keďže disponujú vodeodolnosťou IP68. Ponúkajú nám tiež aj netradičné športové režimy, medzi ktoré zaradíme basketbal, lezenie, volejbal, halový beh či dokonca sed-ľahy a mnohé ďalšie.

FutureFit Pulse šport
Zdroj: Vosveteit.sk / Kristína Šimková

Batéria nám postačí na niekoľko dní

Teraz by som povedala pár slov k nabíjaniu a výdrži hodiniek. FutureFit Pulse sa nabíjajú prostredníctvom kábla s magnetickým uchytením k hodinkám, ktoré nájdeme v balení. Nabíjanie teda vôbec nie je nejaké komplikované a rovnako ani dlho netrvá. Na výdrž hodiniek pre celkovo 10 dní používania nám postačí približne hodina nabíjania, čo je naozaj úctyhodný výkon. Dnešné inteligentné hodinky väčšinou vydržia len niekoľko dní na jedno nabitie, takže ak hľadáte lacné hodinky s výdržou batérie dlhšou než jeden týždeň intenzívneho používania, FutureFit Pulse sú určite pre vás.

FutureFit Pulse nabíjanie
Zdroj: Vosveteit.sk / Kristína Šimková

FutureFit Pulse – kúpiť či nie?

Ako ste si určite vyššie všimli, slovami chvály pre hodinky som nešetrila. Určite nejde o špičkový doplnok pre pokročilé funkcie. Vo svojej cenovej kategórii s cenou menej ako 30€ však ponúkajú odolný elegantný dizajn, prekvapivé funkcie a množstvo funkcií, z ktorých možno ani všetky nevyužijete. Preto by som ich určite odporučila, ak chcete ušetriť peniažky a siahnuť po lacnom, no dobre vybavenom zariadení, ktoré na jedno nabitie vydrží dlhšie ako jeden týždeň.

Chytré hodinky FutureFit Pulse s kupónom „HIPULSE1“ nájdete tu

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close