ANDROIDSpravodajstvo

Rebríčku najvýkonnejších smartfónov za mesiac jún opäť kraľujú zástupcovia z Číny

Štatistiky testu AnTuTu hovoria za všetko - prémioví výrobcovia zaostávajú

Najznámejší benchmarkový test AnTuTu zverejnil ďalší zoznam najvýkonnejších smartfónov na trhu. Štatistiky namerané za posledný mesiac hovoria naozaj za všetko – Čína neustále dominuje a prémioví výrobcovia majú naozaj čo doháňať.

Čína stále dominuje

Rebríčku najvýkonnejších smartfónov za mesiac jún dominuje aj naďalej herný smartfón Nubia Red Magic 3, ktorého priemerné skóre sa v teste AnTuTu vyšplhalo nad hranicu 382 000 bodov. Na druhej priečke sa nachádza ďalší herný smartfón, Xiaomi Black Shark 2. Tretiu priečku obsadil prvý „normálny“ smartfón Xiaomi Mi 9 Transparent Edition, za ktorým sa v tesnom závese nachádza klasická verzia vlajkovej lode Xiaomi Mi 9. Prvú päťku rebríčku uzaviera OnePlus 7 Pro, ktorý sa tesne zmestil nad hranicu 368 000 bodov.

antutu top 10 jun_opt
Zdroj: AnTuTu

Druhú polovicu rebríčku otvára smartfón Meizu 16S, ktorý v našich končinách tak známy nie je. Hneď za ním sa v rebríčku ale nachádza známy OnePlus 7, ktorého popularita rastie vo všetkých kútoch sveta. Z hľadiska počtu fanúšikov sa enormne darí aj v poradí 8. smartfónu v rebríčku – vlajkovej lodi Redmi K20 Pro, ktorá bola predstavená viac menej nedávno.

Juhokórejci na chvoste

Na chvoste prvej desiatky sa nachádzajú smartfóny Samsung Galaxy S10+ a Galaxy S10, pričom priemerné skóre oboch modelov bolo nad pomyselnou hranicou 360 000 bodov.

Celý rebríček (až TOP 50 smartfónov s Androidom) nájdete priamo na stránkach benchmarkového testu AnTuTu.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close