Qualcomm ukázal novú generáciu skenera odtlačkov prstov v displeji. Hovorí o viacerých technologických vylepšeniach

Qualcomm 3D Sonic Max je nová generácia skenera odtlačkov prstov v displeji, ktorá prináša väčšiu plochu a viacero bezpečnostných vylepšení.

Qualcomm
Zdroj: flickr.com (Kārlis Dambrāns) (CC BY 2.0)

Spoločnosť Qualcomm ukázala počas udalosti Snapdragon Tech Summit 2019 novú generáciu skenera odtlačkov prstov v displeji, ktorá oproti súčasnej generácii prináša viacero inovácií.

Qualcomm 3D Sonic Max

Nová generácia skenera odtlačkov prstov v displeji prináša viacero vylepšení oproti súčasnej generácii. Qualcomm hovorí, že plocha skenera narástla viac ako 17-krát, vďaka čomu je schopný zaznamenať až 2 prsty súčasne.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„…Sonic Max ponúka oblasť rozpoznávania, ktorá je 17x väčšia ako v predchádzajúcej generácii, čo umožňuje zvýšenie bezpečnosti prostredníctvom simultánnej autentifikácie dvoma prstami, zvýšenú rýchlosť a jednoduché použitie.“

Celková plocha snímača je 20mm x 30mm, čo predstavuje 600mm štvorcových. Súčasná veľkosť snímačov je 4mm x 9mm. Qualcomm ďalej hovorí o zvýšenej bezpečnosti, rýchlejšom rozpoznávaní ako aj o rýchlejších reakciách aktivácie snímača. Využitie väčšej plochy skenera odtlačkov môže byť vhodnejším riešením napríklad v prípade prihlasovania sa do aplikácií bánk, prípadne iných, kde spravujete peniaze alebo uchovávate iné citlivé údaje.

Qualcomm okrem bezpečnostných vylepšení a väčšej ploche spomína aj  hrúbku senzora, ktorá je len 0,15mm. Vďaka tomu nezasahuje tak do vnútorného priestoru smartfónu, v dôsledku čoho môžu výrobcovia smartfónov tento priestor využiť za iným účelom.

Očakáva sa, že tento snímač by sme mali vidieť v budúcoročných vlajkových smartfónoch viacerých výrobcov. Jedným z prvých adeptov, by mohol byť Samsung Galaxy S11. Qualcomm však hovorí, že svoje využitie nájde aj v automobilovom priemysle.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre