SpravodajstvoTechnológie

Qualcomm predstavil nový Snapdragon 712. Nechýba podpora rýchleho nabíjania QC4+, ako aj podpora 60GHz WiFi pásma

Spoločnosť Qualcomm oficiálne predstavila novú mobilnú platformu Snapdragon 712, ktorá je nástupcom predošlého čipsetu Snapdragon 710. Nový čip má do smartfónov strednej triedy vniesť opäť o čosi väčší výkon, no hlavným benefitom má byť podpora najnovších štandardov – rýchle nabíjanie Quick Charge 4+, ako aj podpora nového 60GHz WiFi pásma.

Pretaktovaný predchodca

Podľa dostupných informácií, ktoré odprezentovala spoločnosť Qualcomm, môžeme zhodnotiť, že nový procesor Snapdragon 712 neprichádza so žiadnym unikátnym, poprípade modernejším riešením čo sa počtu jadier, alebo výrobného procesu týka. Nástupca predošlého Snapdragonu 710 opäť využíva 8 jadier typu Kryo 360, ako aj grafický čip Adreno 616. Jediným rozdielom je vyššia základná pracovná frekvencia jadier procesoru, ktorá vzrástla z 2,2GHz na 2,3GHz.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Výhody oproti predošlej generácii

Už na začiatku článku sme načrtli, že novinka od spoločnosti Qualcomm taktiež obsahuje aj viacero noviniek, teda oproti jeho predchodcovi. Nový Snapdragon 712 totižto prichádza so spomínanou podporou rýchleho nabíjania Quick Charge 4+, ktoré dokáže nabiť bežnú batériu na z 0 na 50 percent za zhruba 15 minút. Ďalšou zaujímavou novinkou je aj podpora technológie TrueWireless Stereo Plus a Broadcast Audio, ktoré majú výrazne vylepšiť zvuk prehrávaný cez Bluetooth. Okrem iného, v novom Snapdragone nájdeme aj integrovaný čip Hexagon 685 DSP, ktorého úlohou je vykonávanie náročných AI úloh. Novinkou je aj integrácia čipu Spectra 250 ISP, ktorý má zas na starosti vylepšovanie fotografií a videa. V neposlednom rade treba spomenúť aj integrovaný modem Snapdragon X15 LTE, ktorý podporuje rýchlosť sťahovania až na úrovni 800Mbps. Veľkou novinkou nového čipu od Qualcommu je aj podpora celkom nového 60GHz WiFi pásma, ktoré sa stáva stále viac a viac populárnym.

Spoločnosť Qualcomm zatiaľ neoznámila, aké smartfóny by mali byť v budúcnosti vybavené týmto čipom, no keďže sa jedná o nástupcu minuloročného Snapdragonu 710, môžeme takmer s určitosťou povedať, že ho uvidíme v smartfónoch strednej, až vyššej strednej triedy.

Zdroj: gizchina.com, úvodný obrázok (Qualcomm)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close