SpravodajstvoXiaomiZariadenia

Prvé informácie o Xiaomi Mi Band 4 sú tu! Poznáme odhadovanú cenu, ako aj dizajn hlavného „tela“

Nová generácia obľúbeného fitness náramku od spoločnosti Xiaomi je na ceste! Na internete sa totižto začali už konečne objavovať prvé informácie o novej generácii náramku Xiaomi Mi Band. Objavili sa aj prvé fotografie hlavného tela hodiniek, ktoré sa bude niesť v tradičnom dizajne svojich predchodcov. O nových odhalených skutočnostiach informoval ako prvý zahraničný portál DroidShout.

Podľa spomínaného portálu sa prvé „technické“ informácie o fitness hodinkách Xiaomi Mi Band 4 objavili na stránkach taiwanskej NCC certifikačnej agentúry. Certifikačná listina na taiwanských stránkach potvrdzuje nie len podporu najnovšieho štandardu Bluetooth 5.0, ale aj existenciu modelu s NFC čipom. Vďaka nemu by bolo s hodinkami možné vykonávať aj bezkontaktné platby. NFC model bude ale podľa predbežných informácií dostupný iba v domovskej Číne.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nižšia spotreba a lepšia konektivita

Práve spomínaný štandard Bluetooth 5.0 zabezpečí najväčší technologický posun oproti predošlým generáciám. Xiaomi Mi Band 4 bude vďaka novému štandardu o niečo úspornejší čo sa spotreby energie týka, no zároveň bude disponovať oveľa lepšou konektivitou. Tá by sa mala odzrkadliť nie len v rýchlosti spojenia, ale aj s oveľa jednoduchším a bezpečnejším párovaním so smartfónom, ako aj možnými pokročilými funkciami.

Odhalený dizajn hlavného tela

xiaomi mi band 4 telo_opt
Zdroj: Droidshout

Spoločne s novou certifikáciou sa objavili aj prvé predprodukčné fotografie hlavného tela, ktoré veľkými dizajnovými zmenami zjavne neprešlo. Čiastočne sa zmenilo iba hlavné tlačidlo. Počítať treba aj s vylepšeným senzorom tepu. Povráva sa aj o možnom modeli s podporou ECG, podobne ako hodinky Apple Watch 4, no v takomto prípade treba počítať s naozaj vysokou cenovkou.

Predpokladaná cena a dátum predstavenia

Cenový nárast sa v prípade novej generácie fitness náramku Xiaomi Mi Band 4 nepredpokladá a je vysoko pravdepodobné, že jeho cena sa udrží niekde na úrovni od 20 do 30 eur, podobne ako predošlé generácie. Ohľadom dátumu predstavenia je to o niečo zložitejšie. Očakáva sa, že náramok bude predstavený až v druhej polovici tohto roka, keďže sa v minulosti vrcholný predstaviteľ Xiaomi zmienil o tom, že ho určite neuvidíme v marci ani v apríli a o prípadnom skoršom predstavení príliš optimistický nebol.

Zdroj: droidshout.com, úvodný obrázok (Produktová fotografia Mi Band 3)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close