Projekt Facebooku súvisiaci s kryptomenami pravdepodobne skončí skôr, ako začal

Plány spoločnosti Meta (Facebook) v súvislosti s digitálnou menou Diem (predtým Libra) pravdepodobne stroskotali.

Facebook kryptomena
Zdroj: flickr.com (Anthony Quintano)

Zdá sa, že plány spoločnosti Meta (predtým Facebook) v oblasti digitálnych mien sa rozpadajú ako domček z kariet. Naznačujú to správy z portálu TheVerge.com, ktoré hovoria, že digitálna mena Diem (predtým Libra), ktorá riadne ani nezačala, pravdepodobne už čoskoro skončí. Portál sa v súvislosti s touto témou odvoláva na správu spravodajského portálu Bloomberg.

Digitálna mena Facebooku pravdepodobne skončí skôr, ako začala

Spoločnosť Diem, ktorú založila Meta za účelom správy digitálneho tokenu podľa všetkého predáva svoje aktíva. Dôvodom je, že spoločnosť narazila na odpor regulátorov, ktorí vystavili tejto aktivite prakticky stopku.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Americká centrálna banka „zasadila posledný úder“ tým, že vyvinula tlak na Silvergate, bankového partnera, s ktorým Diem minulý rok spolupracoval na spustení tokenu“ uvádza portál Bloomberg.

Portál TheVerge v súvislosti s touto témou kontaktoval spoločnosť Diem, ktorej hovorca uviedol, že príbeh portálu Bloomberg obsahoval „niekoľko faktických chýb“. Bližšie však odmietol publikované informácie komentovať.

Ak sa neskôr potvrdia správy ohľadne rozpredávania aktív spoločnosti Diem, tak to môže znamenať, že Meta jednoducho nevie posunúť projekt kryptomeny smerom, ako by si priala. Rovnako treba uviesť, že aktuálne nie jasné, aké aktíva vlastní Diem. Avšak, spoločnosť sa pravdepodobne snaží predať duševné vlastníctvo, ktoré vyvinuli inžinieri spoločnosti v súvislosti s pripravovanou digitálnou menou.

Tak isto treba povedať, že náznaky, že Diem neuzrie svetlo sveta sme mohli tušiť už na jeseň minulého roka, kedy Meta spustila pilotný projekt Novi. Išlo o kryptomenovú peňaženku, predtým známu aj ako Calibra. Peňaženka však nepodporovala Diem, čo bolo znakom neistej budúcnosti tejto kryptomeny.

Dlhoročný šéf Facebooku David Marcus, ktorý dohliadal na kryptoplány sociálnej siete v tom čase uviedol, že Facebook zostal Diemovi verný. Mesiac na to Marcus opustil spoločnosť.

„Chcem, aby bolo jasné, že naša podpora pre Diem sa nezmenila a máme v úmysle spustiť Novi s Diem, keď dostane súhlas regulačných orgánov a bude uvedený do prevádzky,“ napísal.

Záverom treba uviesť, že aktuálne stále čakáme na oficiálne stanovisko spoločnosti Meta a preto správy vyššie treba (aspoň nateraz) ešte brať s rezervou, hoci sa zdajú, že nebudú ďaleko od pravdy.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre