Ako si môžete pripnúť poznámky do notifikačnej lišty a na uzamknutú obrazovku vášho smartfónu?

Aplikácia Notification Notes je skvelou a jednoduchou aplikáciou na pripomienky. Tie si viete dokonca pripnúť do notifikačnej roletky!

Poznamka na uzamknutej obrazovke
Zdroj: Vosveteit.sk

V dnešnej super rýchlej dobe sa od aplikácií doslova vyžaduje rozsiahla funkcionalita. Všetko musí byť smart a zvládať viacero vecí naraz. Niektoré aplikácie ale rozsiahlu funkcionalitu nepotrebujú. Príkladom môže byť určite ukladanie pripomienok.

Kedysi v minulosti bolo vytváranie pripomienok oveľa jednoduchšie. Jednoducho plnili svoj účel. Keď ale chce človek vytvoriť pripomienku dnes, často zostane zmätený. Pri vytváraní pripomienky väčšina z nás používa Google Kalendár. Tam je ale na výber kopec možností, ktorým často ani nerozumieme a nevieme, ako sa správajú. Potom sa pravidelne stáva, že sa daná pripomienka stratí a vymaže v rôznych upozorneniach a my tým pádom danú vec nevykonáme. Preto vám dnes ukážeme aplikáciu, ktorá je jednoduchým riešením na takýto problém.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Aplikácia Notification Notes

Prostredie tejto aplikácie ani nemohlo byť jednoduchšie, no napriek tomu poskytuje presne danú funkcionalitu, ktorú od nej požadujete. Žiadne zbytočné a mätúce nastavenia. Aj používanie tejto aplikácie je úplne jednoduché.

Notification Notes
Notification Notes
Developer: Kalle Huttunen
Price: Free

Potom, ako stiahnete aplikáciu, tak ju otvorte. Kliknutím na červené plus v pravej dolnej časti obrazovky viete vytvoriť novú pripomienku.

notification notes domovská obrazovka
Zdroj: vosveteit.sk

Pri vytváraní pripomienky sa oddeľuje názov od tela pripomienky. Všetko je v angličtine, no nemusíte byť extrémny znalec tohto jazyka na pochopenie tejto aplikácie, pretože sa v nej v podstate nedá pomýliť. Po vypísaní názvu a tela pripomienky iba kliknite na Save v pravom hornom rohu.

notification notes vypĺňanie pripomienky
Zdroj: vosveteit.sk

Všetky pripomienky sa zobrazia na domovskej obrazovke aplikácie. Žiadne nastavovanie časového rozmedzia ani nič podobné sa nekoná. Aplikácia ale slúži nielen ako dobrý a prehľadný zoznam pripomienok. Kliknutím na posuvné tlačidlo si viete danú aplikáciu prilepiť do notifikačnej rolety a taktiež na uzamknutú obrazovku.

notification notes zoznam pripomienok
Zdroj: vosveteit.sk

Oproti rôznym iným aplikáciám sa táto notifikácia nedá vymazať a preto sa len tak nestratí pri vymazávaní upozornení.

notification notes v notifikačnej rolete
Zdroj: vosveteit.sk

A takto sa notifikácia zobrazí na uzamknutej obrazovke:

notification notes uzamknutá obrazovka
Zdroj: vosveteit.sk

Pre plnú funkčnosť aplikácie je ale potrebné povoliť isté veci. Konkrétne ide o vypnutie šetrenia batérie pre danú aplikáciu, jej automatické zapnutie a taktiež o povolenie pre zobrazovanie upozornení na uzamknutej obrazovke.

Všetky tieto povolenia viete zmeniť v nastavení aplikácie. Preto si v nastaveniach otvorte zoznam aplikácií a nájdite Notification Notes. V prvom bode povoľte autoštart aplikácie.

notification notes nastavenia povolení
Zdroj: vosveteit.sk

Následne je potrebné vypnúť šetrenie batérie.

notification notes vypnutie šetrenia batérie
Zdroj: vosveteit.sk

A nakoniec iba zapnite zobrazovanie notifikácií na uzamknutej obrazovke.

notification notes povolenie pre zobrazovanie na uzamknutej obrazovke
Zdroj: vosveteit.sk

Veríme, že vám táto jednoduchá aplikácia pomôže v každodennom živote a uľahčí vám používanie pripomienok!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre