Pridajte si ľubovoľnú lokalitu ako dôveryhodnú do vášho Androidu, kde nebudete musieť zadávať heslo pri odomykaní smartfónu

Zefektívnite si prácu s vašim Android smartfónom a využívajte jeho funkcie naplno. Jednou z takýchto funkcií je aj Chytrý zámok

Android Chytry zamok
Zdroj: Vosveteit.sk

Android je operačný systém, ktorý je bohatý na funkcie, avšak mnohé z nich sú dobre schovanými, či už v nastaveniach smartfónu alebo vo vstavaných aplikáciách. V priebehu včerajšieho dňa sme vám ukázali, ako je možné v prípade prijímaného hovoru odhaliť, kto vám volá, ak nemáte číslo uložené v zariadení. Dnes by sme vám chceli ukázať ďalšiu užitočnú funkciu, pomocou ktorej môžete zefektívniť prácu so zariadením.

Zjednodušte si odomykanie smartfónu

Heslá vo všeobecnosti slúžia na to, aby ste obmedzili prístup cudzích ľudí do zariadenia. Existuje však viacero situácií, kedy heslo nie je žiadúcim, ale je skôr na obtiaž. Napríklad, keď ste doma, či v práci, a častokrát pracujete so smartfónom, tak zadávanie hesla, či verifikácia pomocou biometrických údajov, môže byť nežiadúcou. Za týmto účelom, aby ste sa nemuseli „nezmyselne“ overovať, slúži funkcia „Smart Lock“, teda chytrý zámok.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nastavenie funkcie je veľmi jednoduché. Otvorte si nastavenia vášho smartfónu. Choďte do sekcie Zabezpečenie a potom si otvorte možnosť Smart Lock.

V ďalšom kroku budete vyzvaný k tomu, aby ste zadali heslo, ktorým odomykáte smartfón. Po jeho zadaní uvidíte možnosti Smart Lock, teda chytrého zámku. Zvoľte následne možnosť „Dôveryhodné miesta“.

Android_chytry zamok_3
Zdroj: Vosveteit.sk

V ďalšom kroku sa vám otvorí mapa s vašou aktuálnou polohou. Postačí vám následne polohu len potvrdiť. Keď sa budete potom nachádzať v danej lokalite, tak nebudete musieť zadávať heslo pri odomknutí zariadenia. Rovnako si môžete adresu aj manuálne zadať.

Páči sa vám táto funkcia, prípadne vám nejaké funkcie chýbajú? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre