Príchod Xiaomi so selfie kamerou pod displejom sa blíži: Pôjde však o bežnú súčasť smartfónov?

Smartfóny so selfie kamerou pod displejom budú už čoskoro na trhu vo väčšej miere. Stále však nepôjde o úplný štandard medzi zariadeniami.

Xiaomi Mi Mix 4_displej_kamera pod displejom
Zdroj: Digital Chat Station (Weibo)

Predstavenie modelu Mi MIX 4 od Xiaomi je za rohom a to znamená jediné. Čínska spoločnosť propagujúca špičkovú výbavu za bezkonkurenčnú cenu plánuje do svojho portfólia uviezť smartfón so selfie kamerou pod displejom. Pôjde však o bežnú súčasť zariadení na trhu? Podľa portálu Techradar.com sa výrezov pre prednú kameru či rôznych priestrelov zatiaľ nezbavíme. Príde teda Mi MIX 4 na trh s niečím, čo bude na trhu zatiaľ netradičné? Poďte sa na odpoveď pozrieť spolu s nami.

Prídu selfie kamery pod displej i v ďalších zariadeniach?

Ak ste čakali, že príchod smartfónu od Xiaomi prinesie veľkú vlnu smartfónov s touto technológiou i u konkurencie, mýlili ste sa. Podľa zatiaľ dostupných informácií môžeme síce čakať, že v blízkej dobe budú smartfóny so selfie kamerou pod displejom oveľa častejšími javmi. Nepôjde však o veľký boom a podľa všetkého sa táto technológia vyskytne len v prémiovej triede smartfónov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Znamenalo by to teda, že by sa i Xiaomi mohlo držať tohto trendu a priniesť napríklad vlajkový Mi 12 s rovnakým umiestnením snímača. Posledné leaky tiež odhaľujú, že by si selfie kameru pod displejom mal osvojiť i juhokórejský Samsung a jeho skladateľný Galaxy Z Fold 3. Siahnuť by po nej mohli i spoločnosti ako Oppo či ZTE, no napríklad také iPhony 13 či Samsung Galaxy S22 zrejme s touto výbavou nepríde.

Kedy by sa teda mohli stať takéto snímače bežnými?

Ako môžete vidieť, selfie snímače sa pod displej dostanú v blízkej dobe len do prémiových zariadení. Tiež to zatiaľ však nebude do všetkých. Ak teda chcete skúsiť zážitok z používania takého smartfónu, vaše možnosti sa síce v blízkej dobe rozšíria, no nebudú úplne štandardom.

S príchodom smartfónov s prednou kamerou pod displejom vo väčšej miere tak môžeme rátať najskôr v polovici roka 2022. Ak sa teda tak vôbec stane. Stále je však možné, že takéto smartfóny nebudú dostupné vo veľkej miere a tiež nie na všetkých trhoch.

Robíte si zálusk na smartfón s takouto kamerou? Alebo vám notch, resp. priestrel pre kameru v displeji neprekáža? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre