Príchod novej generácie iPhone 12 od spoločnosti Apple bude podľa všetkého posunutý na neskorší dátum

Svetová pandémia koronavírusu hýbe s celým svetom a nie je tomu inak ani v rámci moderných telekomunikačných technológií

iPhone 12_dizajn
Zdroj: Youtube (EverythingApplePro)

Druhá polovica zatiaľ naozaj bláznivého roku 2020 je za rohom a spolu s pokročilým dátumom sa môžeme pomaly ale isto pripravovať na predstavenie ďalších vlajkových smartfónov od viac menej všetkých výrobcov na trhu. Na zozname ostro očakávaných zariadení sa tradične nachádzajú aj nové smartfóny z novej série iPhone 12, ktoré by mala spoločnosť Apple predstaviť už v septembri. Najnovšie správy agentúry Bloomberg, respektíve generálneho riaditeľa spoločnosti Broadcom však technologických nadšencov zrejme nepotešia.

Príchod nových iPhonov 12 bude posunutý

CEO spoločnosti Broadcom, jedného z najväčších dodávateľov komponentov pre spoločnosť Apple, Hock Tank v nedávnom rozhovore s investormi prezradil, že došlo „k veľkému oneskoreniu produktového cyklu“, pričom dodal, že sa jedná „o veľkého severoamerického výrobcu smartfónov“. I keď to CEO spoločnosti Broadcom uviedol nepriamo, ide o omeškanie dodávok práve pre Apple.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Spoločnosť Broadcom je už roky hlavným dodávateľom Bluetooth a Wi-Fi hardvéru, pričom analytici odhadujú, že v budúcnosti bude práve spoločnosť Broadcom hlavným dodávateľom nových LTE a 5G technológií pre spoločnosť Apple. Nie je to tak dávno, čo spoločnosť Apple zadala novú objednávku v celkovej hodnote až 15 miliárd amerických dolárov, čo by mohlo naznačovať naozaj dobré vyhliadky do budúcna, najmä pre spoločnosť Broadcom.

Varovanie investorov

A prečo sa vlastne vôbec CEO spoločnosti Broadcom podelil o takúto informáciu s investormi? Odpoveď je celkom jednoduchá a logická. Spoločnosť totižto očakáva, že tradičný výnos z 3. kvartálu bude presunutý na 4. kvartál tohto roka, čo naznačuje, že predstavenie, respektíve uvedenie nových iPhonov 12 na trh bude posunuté značne, buď až na koniec septembra, poprípade ich na trhu uvidíme až v neskorších dátumoch – v októbri / novembri. 

Informácie uvedené vyššie určite nemôžme považovať za oficiálne a situácia sa môže prudko zmeniť. Ak sa chcete dozvedieť bližšie informácie o pripravovanej sérii smartfónov iPhone 12, určite si pozri jeden z našich starších článkov, kde sme uviedli nie len všetky známe informácie, ale aj očakávané cenovky pripravovaných modelov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre