NávodySpravodajstvo

Ako môžete preniesť kontakty, aplikácie a dáta zo starého smartfónu do nového?

Prenos kontaktov a aplikácií zo starého zariadenia do nového vám nezaberie viac ako niekoľko minút

Kúpa nového zariadenia je pre väčšinu z nás radostnou chvíľou. Po rozbalení smartfónu a „prvom zoznámení sa“, je však potrebné zo starého zariadenia preniesť všetky kontakty, aplikácie a podobne do nového. Ako je však možné čo najefektívnejšie zrealizovať všetok presun dát z jedného smartfónu do druhého? Nižšie sme si pre vás pripravili veľký návod.

Ako preniesť kontakty zo starého smartfónu do nového

Prenesenie kontaktov nie je vôbec náročné. Tým najjednoduchším spôsobom je prostredníctvom synchronizácie vášho Google účtu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V prvom kroku si otvorte Nastavenia vášho smartfónu a choďte do sekcie Google a potom do položky Služby účtu.

V ďalšom kroku zvoľte možnosť Synchronizácia kontaktov Google a potom zvoľte Spravovať nastavenia a  Automaticky zálohovať a synchronizovať kontakty v zariadení.

Hotovo. Následne vám postačí prihlásiť sa do vášho Google účtu v novom telefóne a kontakty sa automaticky zosynchronizujú so starým zariadením.

Alternatívne riešenie

V prípade, ak by vám z nejakého dôvodu nefungoval prenos kontaktov prostredníctvom návodu vyššie, tak postupujte nasledovane. Otvorte si v pôvodnom telefóne aplikáciu kontakty. Zrolujte sa do sekcie „Správa kontaktov“ a zvoľte možnosť Exportovať. Potom vyberte účet, z ktorého chcete vytiahnuť kontakty a zvoľte možnosť „Exportovať do súboru .vcf“.

Po krátkej chvíle dôjde k exportu kontaktov, ktoré nájdete prostredníctvom správcu súborov. Následne vytvorený súbor je potrebné poslať na nový smartfón, kde ho môžete rozbaliť

ako exportovat kontakty navod_4
Zdroj: Vosveteit.sk

Ako preniesť aplikácie a ďalšie dáta do nového smartfónu

Jednoduchý je aj prenos samotných aplikácií a ďalších dát, ktorý vám nezaberie viac ako pár minút. Oceníte to hlavne v prípade, ak máte Huawei telefón bez podpory mobilných služieb, ale aj napriek tomu by ste chceli do svojho zariadenia dostať aplikácie, ktoré v obchode App Gallery nie sú dostupnými. Urobíte tak pomocou aplikácie Dodo Drops, ktorá je dostupnou zadarmo. Stiahnete ju prostredníctvom odkazu nižšie.

Dodo Drop - File Transfer
Dodo Drop - File Transfer
Developer: Dodo Web3 LLP
Price: Free

Aplikáciu je potrebné stiahnuť na obe zariadenia. V pôvodnom smartfóne zvoľte možnosť „Send“, teda odoslať. V novom zvoľte možnosť „Recieve“, teda prijať.

Prenos dat medzi smartfonmi_Dodo Drop_3
Zdroj: Vosveteit.sk

Následne v pôvodnom smartfóne zvoľte súbory vrátane aplikácií, ktoré chcete preniesť. Potom stačí už len potvrdiť odoslanie a prijať prijímanie súborov na druhom zariadení. Mimochodom, hlavnou výhodou tejto aplikácie je, že prenos prebieha pri rýchlosti až do 480 Mbps. Inými slovami, súbory a aplikácie prenesiete v priebehu pár minút.

Pevne veríme, že návod vyššie vám pomohol.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close